Strona główna / Maszyneria / Nagrodzona linia druku atramentowego
czwartek 23 kwiecień 2009 | Jan Petersen
Nagrodzona linia druku atramentowego
Trwa wysyp nagród w sektorze druku. Kryterium  jakości, jakkolwiek ważne, coraz częściej ustępuje pierwszeństwa ekologii. Trzymanie standardów ekologicznych podnosi koszty tak więc coraz ważniejsze są relacje wydajności i kosztów.

Najnowsza seria wielofunkcyjnych urządzeń atramentowych opracowana przez firmę Brother, otrzymała znak certyfikatu ekologicznego „der Blaue Engel”. Jest to pierwszy na świecie, najstarszy i najbardziej ceniony znak certyfikatu przyznawany produktom i usługom przyjaznym dla środowiska.

Atramentowa 13-stka

Nowa seria urządzeń wielofunkcyjnych składa się z 13 różnych produktów, które w oparciu
o technologię druku atramentowego oferują wyjątkowo korzystny stosunek wydajności do kosztów. Ta szeroka gama produktów umożliwia firmie Brother odpowiadanie na specyficzne potrzeby wszystkich odbiorców docelowych, od biur domowych po małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa, od działów i małych zespołów po użytkowników indywidualnych.

Zgodnie z głoszonym przez firmę hasłem „at your side” (po Twojej stronie), nowe produkty są atrakcyjne nie tylko dla klientów zwracających uwagę na koszty, lecz także dla tych użytkowników, którzy wysoko cenią cechy ekologiczne, bogactwo funkcji oraz jakość i szybkość druku.

Der Blaue Engel za ekostandard

Nowa seria urządzeń wielofunkcyjnych firmy Brother jako pierwsza w tej klasie produktów otrzymała certyfikat ekologiczny za cechy przyjazne dla środowiska. Certyfikat ten pozwala klientom odróżnić urządzenia ekologiczne od pozostałych dostępnych na rynku i szybko wybrać rozwiązanie, które przyczynia się do ograniczenia zużycia zasobów, zmniejszenia emisji szkodliwych substancji i zrównoważonego rozwoju.

W nowej serii produktów firmy Brother nie znalazły zastosowania lakiery metaliczne do malowania obudów. Ponadto urządzenia te zużywają mniej energii zarówno w stanie uśpienia jak i w czasie pracy oraz charakteryzują się wyjątkowo cichą pracą. Oddzielne pojemniki z tuszem mogą być indywidualnie wymieniane, co zdecydowanie zmniejsza koszty druku, a te zużyte można bezpłatnie przekazywać do recyklingu — wystarczy wypełnić formularz na stronie firmy Brother. Biorąc pod uwagę wszystkie cechy produktów z nowej serii można więc śmiało powiedzieć, że sumaryczny wpływ na środowisko został radykalnie zmniejszony.

Warto podkreślić, że ze względu na ograniczony negatywny wpływ na środowisko nowa seria produktów firmy Brother, oprócz certyfikatu ekologicznego „der Blaue Engel” otrzymała także japoński znak „Eco Mark” oraz certyfikat „Energy Star”.

Rozwiązania przyjazne czyli Brother „At your side

Nowe urządzenia wielofunkcyjne Brother (z funkcjami drukowania, kopiowania, faksowania
i skanowania) mają małe rozmiary, co pozwala efektywnie wykorzystywać powierzchnię biurową.
Ta cecha przyczynia się w znacznym stopniu do stałego, corocznego wzrostu udziału firmy w rynku produktów wielofunkcyjnych.

Produkty firmy Brother mogą być wyposażone między innymi w interfejs z bogatym oprogramowaniem, wyświetlacz LCD, a nawet łatwy w obsłudze ekran dotykowy. Niezawodność urządzeń może być dodatkowo potwierdzona przez fakt dwuletniego okresu gwarancyjnego obejmującego te produkty, a także uruchomienie specjalnej infolinii dla klientów Brother.

Ceny

Dodatkowo wyjątkowo atrakcyjny wskaźnik cena/wartość oraz różnorodność oferowanych
aż 13 modeli (podstawowy w cenie ok. 260 zł, najdroższy w cenie ok. 1400 pln) czynią ofertę firmy Brother interesującą dla nowych grup odbiorców, którzy cenią sobie niskie koszty i jednocześnie dbałość o ochronę środowiska.

Der Blaue Engel

”der Blaue Engel” to pierwszy na świecie, historycznie najstarszy certyfikat przyznawany produktom i usługom przyjaznym dla środowiska. Wyróżnienie to po raz pierwszy zostało przyznane w 1978 r. i od tego czasu jest narzędziem kształtowania rynku zgodnie z polityką ochrony środowiska.

Certyfikat jest używany dobrowolnie w celu podkreślenia ekologicznych właściwości produktów lub usług. W związku z tym wspiera on współzawodnictwo o najlepsze cechy ekologiczne produktów i usług. Aktualnie certyfikat ten posiada około 10 000 towarów i usług w 80 różnych kategoriach.

Potrójny zwycięzca w TIPA


Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej