Strona główna / Maszyneria / Sony Ericsson odbierze 1 milion zużytych telefonów  
niedziela 07 czerwiec 2009 | Kasia Żabczyńska
Sony Ericsson odbierze 1 milion zużytych telefonów  
Firma postanowiła przyczynić się do redukcji emisji dwutlenku węgla. Realizacji tego zadania ma służyć program m.in. utylizacji zużytych telefonów.

 

Do  2015 roku Sony Ericsson zobowiązał się zredukować łączne emisje gazu wpływającego na efekt cieplarniany o 15% w całym "cyklu życia" swoich produktów, włączając w to okres użytkowania ich przez odbiorców, a także zarządzanie utylizacją zużytych telefonów oraz o 20% w całej działalności firmy.

Ekologiczne modele telefonów

Najważniejszym filarem tych zobowiązań jest wprowadzenie nowych, pionierskich produktów Sony Ericsson typu GreenHeart, co zostało zainaugurowane przez dwa sztandarowe telefony: C901 GreenHeart oraz Naite a także zestaw słuchawkowy MH300 - jeden z najbardziej "zielonych" zestawów na rynku. "Zielone" innowacje przedstawione w pionierskich telefonach typu GreenHeart przedostaną się do szerszego portfela produktowego, umożliwiając firmie stałe redukowanie niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne całego portfela, a także ustanawianie standardów w branży.

Bez papierowej instrukcji

Zarówno telefon C901 GreenHeart oraz Naite  zostały wyprodukowane przy wykorzystaniu wiodącej w branży technologii Sony Ericsson, którą można nazwać "zielonym środkiem". Jest ona efektem długotrwałego zaangażowania firmy w eliminowanie niebezpiecznych substancji chemicznych z jej telefonów. Wśród innych „zielonych” cech można by wymienić: elektroniczny podręcznik użytkownika, który redukuje zużycie papieru o ponad 90%, mniejsze opakowania, które ograniczają emisję CO2 związaną z transportem o ponad 80%, plastik z odzysku i ładowarka o niewielkim poborze energii. Dzięki tym innowacjom całościowy ślad CO2, jaki pozostawiają po sobie produkty GreenHeart, jest zredukowany o15%.

„Od początku zawiązania spółki joint venture w 2001 roku, Sony Ericsson dążył do przewyższania standardów przemysłowych w usuwaniu szkodliwych substancji oraz w produkcji energooszczędnych ładowarek. Wdrożyliśmy podejście zorientowane na ochronę środowiska naturalnego w odniesieniu do całego cyklu życiowego produktu. Dzięki temu stworzyliśmy telefony o „zielonym środku” oraz zredukowaliśmy emisję CO2 z produktów w trakcie ich eksploatacji. Ponadto zobowiązaliśmy się do końcowej utylizacji produktu w sposób przyjazny dla środowiska" - powiedział Dick Komiyama, Prezes Sony Ericsson.

Odbiorą  milion zużytych telefonów

Firma zobowiązuje się także do zwiększenia liczby zużytych telefonów zebranych w ramach światowej inicjatywy TakeBack. Firma Sony Ericsson zamierza zebrać rocznie milion telefonów, pochodzących z jej własnej produkcji, od 2011 ułatwiając odbiorcom recycling poprzez dostarczanie nowych lokalizacji i informacji o tym procesie.

Anne-Sofie Andersson, Dyrektor organizacji International Chemical Secretariat (ChemSec) powiedziała - „Sony Ericsson angażuje się w działalność naszej organizacji w sprawie wielu zagadnień dotyczących ochrony środowiska naturalnego, związanych z substancjami chemicznymi. (…) Sony Ericsson aktywnie bierze udział w debacie nad inicjatywami, takimi jak rewizja RoHS, mającymi na celu zredukowanie używania toksycznych środków chemicznych i metali ciężkich w towarach przeznaczonych dla konsumentów.”

Nowe telefony Sony Ericsson

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej