Strona główna / Maszyneria / Nagrodzone drukarki dla biznesu
czwartek 11 czerwiec 2009 | A. Romber
Nagrodzone drukarki dla biznesu
Prestiżowe wyróżnienia otrzymały urządzenia wielofunkcyjne Ricoh. Nagradzano – niezawodność oraz niskie koszty wytworzenia kopii.  Nagrody BLI 2009 w segmencie urządzeń wielofunkcyjnych otrzymały urządzenia Aficio. I tak MPC5000  nagrodzono za niezawodność  dając tytuł „Reliability Certified” zaś drugą nagrodę „środowiskową” otrzymało urządzenie Aficio MP C2550, uzyskując tytuł „Environmental performance”.
Tagi: drukarka, ricoh, firma,

Certyfikator

Buyers Laboratory (BLI) jest niezależnym, wiarygodnym ośrodkiem, który od ponad 40 lat specjalizuje się w przeprowadzaniu testów różnorodnych urządzeń biurowych. Zajmuje się również monitorowaniem rynku urządzeń biurowych przeznaczonych dla firm. Nagrody przyznawane są produktom, które uzyskały najwyższe noty w specjalistycznych 2-miesięcznych testach BLI, w których badany jest szereg kluczowych parametrów użytkowania, takich jak niezawodność, łatwość obsługi, jakość obrazu, produktywność, energooszczędność i inne. Co miesiąc BLI publikuje szczegółowe raporty z testów przeprowadzanych w swoich laboratoriach.

Aficio MP C5000

Urządzenie Aficio MP C5000 charakteryzuje się wysoką prędkością wydruku: 50 stron/minutę w trybie czarno-białym oraz 50 stron/minutę w kolorze. Pozwala uzyskać  najwyższej jakości wydruki, w jak najkrótszym czasie i po jak najniższych kosztach. Pełna funkcjonalność, wielozadaniowość, dodatkowe możliwości druku w kolorze, zaawansowane funkcje faksu oraz skanowania, a także łatwość obsługi przez użytkowników – wszystko to zostało docenione w testach BLI. Właściwa prędkość wydruku i wszechstronne możliwości obróbki końcowej pozwalają na uzyskanie profesjonalnie wyglądających wydruków.

Aficio MP C2550

Ricoh Aficio MP C2550 zostało wyróżnione przede wszystkim za energooszczędność i niskie koszty, wysoką wydajność w trybie jednostronnym i dwustronnym, niską emisję hałasu i dobrą produktywność przy wykorzystaniu 30%, 50%, 100% papieru z recyklingu. Urządzenie MP C2550 pozwala na skanowanie, kopiowanie, drukowanie, dystrybucję oraz obróbkę końcową i faksowanie (opcjonalnie) dokumentów. Urządzenie drukuje (w rozdzielczości 1200 dpi) materiały kolorowe i monochromatyczne z prędkością, odpowiednio 20 i 25 stron na minutę jednostronnie i w dupleksie. Na pierwszy wydruk monochromatyczny czekamy mniej niż 6,5 sekundy, w pełnym kolorze natomiast poniżej 9,5 sekundy. Akceptowany typ papieru od A3 do A6, od gramatury 52g/m2 z tacy ręcznej do 256 g/m2 ze standardowych kaset lub tacy ręcznej.

Epson bierze nagrody TIPA

Podobne artykuły
  • Wielofunkcyjne kompakty Ricoh

    Firmy coraz częściej poszukują rozwiązań, które mogą zastąpić drukarkę, skaner i faks j...
  • Druk żelowy

    Jedna drukarka dla małego biura to rozwiązanie proste i niedrogie. Urządzenie wchodzące...
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej