Strona główna / Maszyneria / Karta pamięci do kamer HD
niedziela 21 czerwiec 2009 | J. Berger
Karta pamięci do kamer HD
W przypadku używania kamer lub aparatów foto z zapisem na karcie pamięci, zwłaszcza przy filmowaniu, ważna jest jakość nośnika. Jakością jest tu głównie rzeczywista szybkość zapisu a w drugiej kolejności pojemność karty. Mamy nośniki specjalnie dedykowane do rozdzielczości HD.

Dzięki  kartom pamięci SDHC HD Video firmy Transcend - przeznaczonym do nagrywania i przechowywania obrazu w wysokiej rozdzielczości - możemy uchwycić każdy moment, w najdrobniejszych szczegółach. Aby cieszyć się najwyższej jakości zdjęciami i filmami z letnich eskapad, ważne są nie tylko nasze umiejętności i urządzenie, którym rejestrujemy obraz. Istotny jest też nośnik, na którym zapisujemy letnie wspomnienia.

Do kamer i fotografii statycznej

Karty Transcend z serii SDHC HD Video szczególnie zainteresują użytkowników kamer cyfrowych nagrywających filmy w rozdzielczości HD, ale znakomicie sprawdzą się też w aparatach cyfrowych, zapewniając najwyższą jakość zdjęć. Nośniki wyróżniają się wartością transferu danych i bardzo dobrym czasem reakcji. Należą do szóstej klasy prędkości, co gwarantuje transfer na poziomie nie mniejszym niz 6 MB/s., jednak rzeczywista szybkość zapisu wynosi nawet 8 MB/s. Funkcja ECC (Error Correcting Code) automatycznie wykrywa i koryguje ewentualne błędy pojawiające się przy transferze danych, zabezpieczając przed ich utratą.

16GB = do 6 godzin materiału

Nośniki Transcend'a są dostępne w trzech pojemnościach: 4, 8 i 16 GB. Dla wygody użytkowników, na poszczególnych kartach producent podał informację, jaką długość materiału HD można na nich zarejestrować.  W przypadku nagrywania obrazu w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) i kompresji 9 Mbps, karta o pojemności 16GB pozwoli na zapisanie 4 godzin filmu, a przy nieco niższej jakości - nawet do 6 godzin. Urządzenia obejmuje dożywotnia gwarancja i są one już dostępne u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN – dystrybutora Transcend w Polsce.

Ceny, dostępność

Sugerowana cena detaliczna modelu o pojemności 4 GB to 40 PLN, pamięć 8 GB kosztuje  74 PLN, a 16 GB - 149 PLN.

Karta 32 GB

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej