Strona główna / Maszyneria / Interaktywny ekran do prezentacji
czwartek 02 lipiec 2009 | J. Berger
Interaktywny ekran do prezentacji
W lipcu 2009 na polskim rynku pojawi się pierwszy na świecie duży - przenośny ekran interaktywny Plus Wireless Interactive Panel UPIC - japońskiej firmy PLUS Vision.

 

PLUS UPIC to wygodny w użytku ekran interaktywny, umożliwiający użytkownikowi obsługę komputera i nanoszenie notatek za pomocą specjalnego pisaka cyfrowego, bezpośrednio na wyświetlanym obrazie. Wśród przełomowych korzyści, jakie oferuje ekran PLUS UPIC, najważniejszą jest niezwykle łatwe i szybkie przygotowanie do pracy. Wystarczy rozwinąć niewielkich rozmiarów arkusz, którego tylna powierzchnia ma właściwości magnetyczne, i umieścić go na płaskiej metalowej powierzchni: ścianie, zielonej tablicy szkolnej lub tablicy sucho ścieralnej, itp. Następnie pozostaje już tylko bezprzewodowo skojarzyć z komputerem cyfrowy pisak, wykorzystując technologię Bluetooth. Nie trzeba podłączać do urządzenia żadnych kabli.

 

3 w 1 czyli PLUS UPIC w codziennym użyciu

Poza wykorzystaniem funkcji interaktywnych, ekranu PLUS UPIC można używać również jako zwykłej tablicy sucho ścieralnej. Załączony przez producenta zestaw pisaków i gąbka pozwalają pisać po powierzchni arkusza, a następnie wycierać ją do czysta. Ponad to, powierzchnię ekranu PLUS UPIC wykonano ze specjalnego antyrefleksyjnego tworzywa, co czyni z niej idealny ekran projekcyjny. PLUS UPIC może zatem pełnić rolę tablicy interaktywnej, tablicy suchościeralnej lub ekranu projekcyjnego.

 

Mobilne narzędzie komunikacji

Tylna powierzchnia ekranu PLUS UPIC jest pokryta warstwą magnetyczną. Pozwala to w prosty sposób przymocować panel do wielu różnych powierzchni. Przy grubości wynoszącej zaledwie 0,4 mm i wadze 1,6 kg (model 56"), ekran PLUS UPIC można z łatwością zwinąć i wygodnie przetransportować w dowolnej miejsce, w dołączonym futerale. Mobilność jest jednym z największych atutów PLUS UPIC, gdyż pozwala używać go w wielu różnych miejscach. Instalacja nie jest kłopotliwa I trwa zaledwie chwilę. Wyróżnia go to zdecydowanie na tle konwencjonalnych tablic interaktywnych, które są przeważnie ciężkie i wymagają ustawienia w jednej, konkretnej pozycji.

 

Technologia Anoto

Powierzchnię ekranu PLUS UPIC pokrywa niemal niewidoczna siatka punktów, opracowana przez firmę Anoto. Wchodzący w skład urządzenia pisak posiada wbudowaną cyfrową kamerę, która wykonuje zdjęcia jej bieżącego wycinka, umożliwiając natychmiastowe rozpoznanie współrzędnych swojego położenia. Pisak cyfrowy zawiera moduł Bluetooth odpowiedzialny za bezprzewodowe przesyłanie danych do komputera. Wygląda przy tym i daje się prowadzić zupełnie, jak zwykły pisak atramentowy. Po powierzchni ekranu PLUS UPIC pisze się więc bardzo wygodnie i lekko.

 

Zastosowania biznesowe

Osoba prowadząca prezentację czy szkolenie może obsługiwać komputer za pomocą specjalnego pisaka cyfrowego, używając ikon wyświetlonych bezpośrednio na ekranie. Nie traci zatem kontaktu wzrokowego z uczestnikami spotkania. Wszelkie uwagi zgłaszane przez osoby obecne na sali można zapisywać na obrazie, a po zakończeniu dyskusji zapisać je na nośniku danych. Ponieważ ekran PLUS UPIC nie wymaga użycia przewodów, osoba prowadząca prezentację bez trudu może poruszać się po całej sali.

Oprogramowanie posiada specjalną funkcję „Touch & Draw” (dotknij i rysuj). Pozwala ona wyróżniać fragmenty wyświetlanej treści lub umieszczać na ekranie elementy graficzne. Taki sposób komunikacji wzrokowej, pozwala mówcy przekazywać słuchaczom swoje myśli w sposób bardziej klarowny, a także ułatwia wprowadzanie nowych informacji i pojęć o wiele skuteczniej, niż za pomocą samych słów. Wykorzystując funkcję wskaźnika użytkownik może pisać na wyświetlanym slajdzie PowerPoint (Microsoft PowerPoint 2003 lub jego późniejsze wersje) a następnie zapisać slajd wraz z naniesionymi notatkami w nowym pliku PowerPoint.

 

Zaawansowana komunikacja w przystępnej cenie

Ekran jest dostępny w 3 rozmiarach: 56, 64 i 72 cali. W skład zestawu PLUS UPIC wchodzi zwijany ekran, pisak cyfrowy, pisaki sucho ścieralne do tablicy (czarny i czerwony), gąbka, futerał, oprogramowanie. W pierwszym roku wprowadzenia PLUS UPIC na rynek, producent planuje sprzedaż w Japonii i w innych krajach łącznie 10 000 zestawów. W Polsce ekrany dostępne będą pod koniec lipca br. w sugerowanej cenie detalicznej 3.499 zł (56”), 3.999 zł (64”) i 4.699 zł (72”) brutto. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

wePresent – prezentacje po nowemu

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej