Strona główna / Maszyneria / Transfer danych przez flash
piątek 31 lipiec 2009 | Jan Petersen
Transfer danych przez flash
Nośnik pamięci, który może być użyty do transferu danych? Tak. Jeden z producentów w ten sposób rozszerza standardowe funkcjonalności urządzenia typu flash.

 

Wymiana plików pomiędzy dwoma komputerami jeszcze nigdy nie była tak prosta. Wszystko dzięki pamięci flash PQI U360, która umożliwia ich połączenie i transfer danych.

Wirtualnie przez flash

Każdy, kto musiał kopiować wiele plików o dużych rozmiarach z jednego komputera na drugi, z pewnością doceni funkcje nowego flasha PQI. U360 to nie tylko elegancka, przenośna pamięć o pojemności od 4 do 8 GB. Przede wszystkim pozwala w bardzo prosty sposób połączyć dwa komputery i przetransferować dane między nimi.

Do flasha wyposażonego w port mini USB należy podłączyć kabel, który znajduje się w zestawie. Jego drugi koniec – wtyczkę USB – trzeba podpiąć do drugiego komputera. Gdy urządzenia są połączone, wystarczy uruchomić oprogramowanie UR-Transfer i rozpocząć przesyłanie danych. Aplikacja umożliwia też synchronizację katalogów i Outlooka, co jest bardzo przydatne w codziennym użytkowaniu.

Cena, gwarancja

PQI U360 objęta jest dwuletnią gwarancją producenta. Pamięć o pojemności 4 GB kosztuje 89 zł,a za 8GB trzeba zapłacić 120 zł. Urządzenie jest dostępne u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN - dystrybutora PQI w Polsce.

256 GB flash

Podobne artykuły
  • Szybki flash

    Firma Transcend wprowadza nową pamięć flash z linii Hi-Speed - JetFlash 620. Wśród inny...
  • TRANSCEND JetFlash 780

    TRANSCEND wzbogaca linię pamięci flash wyposażonych w interfejs USB 3.0 o model JetFlas...
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej