Strona główna / Maszyneria / Nowa aplikacja na Maca
piątek 25 wrzesień 2009 | Jan Petersen
Nowa aplikacja na Maca
Po wersji pecetowej, o  aplikację, która automatycznie rozpoznaje tekst i przekształca go do plików w formatach rtf, xls i pdf wzbogaciła się biblioteka użytkownika Macintosha. Bardzo przydatne narzędzie.

Specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań do automatycznego rozpoznawania tekstu(OCR)- firma ABBYY wprowadziła na polski rynek program ABBYY FineReader Express Edition for Mac.  Tym samym, dzięki wysokiej dokładności rozpoznawania i zdolności do rozpoznawania tekstu na fotografiach cyfrowych ABBYY wyznacza nowy standard wśród aplikacji OCR.

ABBYY FineReader na 171 języków

ABBYY FineReader Express Edition for Mac w precyzyjny sposób przekształca zeskanowane dokumenty papierowe, pliki PDF i obrazy cyfrowe do postaci plików elektronicznych RTF, XLS, PDF z opcją przeszukiwania i HTML. Wersja na Mac’a, podobnie jak na PC, oferuje najwyższą jakość rozpoznawania tekstów w 171 językach i inteligentnie odwzorowuje układ i elementy formatowania oryginalnych dokumentów. Ponadto ABBYY FineReader Express Edition for Mac łączy opcje konwersji „za jednym kliknięciem” z intuicyjnym interfejsem.

„Najwyższej jakości rozpoznawania tekstu i przekształcania plików PDF towarzyszy prosty w obsłudze,
zorientowany na realizację zadań interfejs, który pozwala osiągnąć większą wydajność pracy z dokumentami, nawet w przypadku braku doświadczenia z aplikacjami OCR” – powiedział Sergiej Popow, dyrektor działu produktów FineReader.

Jakość oryginału nie ma praktycznie znaczenia

ABBYY FineReader Express Edition for Mac wyróżnia także obsługa tekstów o słabszej jakości, pochodzących z faksów czy zdjęć z aparatów cyfrowych. Aby uzyskać najwyższą jakość rozpoznawania program automatycznie prostuje obrazy i usuwa z nich zanieczyszczenia. Zastosowana przez ABBYY technologia pozwala korzystać z aparatów cyfrowych jak z alternatywnego urządzenia do skanowania i umożliwia przekształcanie obrazów oraz dokumentów na tekst.

ABBYY FineReader Express Edition for Mac umożliwia także przekształcanie plików PDF, w tym zawierających wyłącznie obraz (zeskanowanych) do postaci przeszukiwanych plików PDF, dobrze sprawdzających się w archiwizacji dokumentów. Zaletą programu jest Menu QuickTasks zawierające najczęściej używane funkcje przekształcania, pozwalając na uzyskiwanie wyników za jednym kliknięciem. Dodatkowo funkcja równoczesnego przekształcania kilku dokumentów jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas i przyspiesza pracę.


Zgodność systemowa, cena

ABBYY FineReader Express Edition for Mac pracuje w systemach Mac OS X w wersji 10.4 lub nowszej. Jako aplikacja Universal Binary, może być uruchamiany zarówno na komputerach na bazie procesorów PowerPC, jak i Intel. ABBYY FineReader Express Edition dostępny jest w cenie 290 zł netto.

Rosyjski atak technologii

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej