Strona główna / Maszyneria / Złoty dysk 500 GB
środa 05 sierpień 2009 | Jan Petersen
Złoty dysk 500 GB
Nośniki danych są dla technologii informatycznych jak papier dla Gutenberga. W tym roku jeden z twórców technologii zapisu danych obchodzi 40 lat istnienia. W IT to kilka lub wręcz kilkanaście epok. Z tej okazji pojawiła się limitowana wersja dysku twardego. Twardego i odpornego na ultrafiolet.

40. urodziny obchodzi Verbatim  i z tej właśnie okazji firma przygotowała limitowaną złotą edycję zewnętrznych przenośnych dysków twardych.

2,5 cala, 500 GB

Stylowa obudowa z powłoką odporną na działanie promieniowania ultrafioletowego mieści w sobie „urodzinową” wersję 2,5-calowego dysku twardego o pojemności 500 GB wraz z oprogramowaniem służącym do wykonywania kopii danych oraz ich synchronizacji. Fabrycznie zainstalowane oprogramowanie Verbatim Sync umożliwia synchronizację plików i folderów obsługiwanych przez programy Microsoft Outlook oraz Windows – od adresów poczty e-mail i wpisów kalendarza po dokumenty, zdjęcia i filmy. Dzięki temu użytkownik może zabrać ze sobą wszelkie dane ze swojego komputera i korzystać z nich podczas pracy z innymi urządzeniami. Po powrocie oprogramowanie Verbatim Sync zapewni synchronizację danych oraz ich pełną aktualizację.

PC i Mac bez instalacji

Znajdujące się na dysku oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych jest kompatybilne z komputerami PC oraz Mac. Aplikacja nie wymaga instalacji, dzięki czemu tworzenie kopii zapasowych odbywa się bardzo szybko, a obsługa oprogramowania jest intuicyjna zarówno dla specjalistów, jak i mało doświadczonych użytkowników.  Dysk twardy w wersji „urodzinowej” wyposażony jest w port USB 2.0, zapewniający zasilanie urządzenia oraz transfer danych z prędkością do 480 Mbit/s. Niewielkie rozmiary oraz waga wynosząca zaledwie 161 gramów powodują, że dysk można zabrać ze sobą niemal wszędzie.

Sugerowana cena urządzenia to 499 złotych.

„Od początkowych lat działalności, gdy wprowadzaliśmy na rynek nośniki taśmowe oraz dyskietki, po dzień dzisiejszy, gdy nasza oferta obejmuje szeroki zakres nośników optycznych, pamięci typu flash, zewnętrznych dysków twardych oraz akcesoriów, marka Verbatim zawsze kojarzona była z wysoką jakością i niezawodnością; będziemy kontynuować wdrażanie innowacyjnych produktów skierowanych do użytkowników prywatnych i profesjonalistów” – powiedział Gary Milner, Prezes Verbatim EUMEA.

Verbatim

Działający od 1969i Verbatim jest trzecią co do wielkości marką na europejskim rynku cyfrowych nośników danych oraz światowym liderem w dziedzinie nośników optycznych.Firma dostarcza nośniki danych począwszy od dyskietek , poprzez nośniki magnetyczno-optyczne i płyty w formacie CD i DVD, aż po najnowsze nośniki o wysokiej rozdzielczości, Blu-ray. Ponadto, Verbatim dostarcza wysokiej jakości produkty z segmentu kluczy USB, kart pamięci typu Flash i zewnętrznych dysków twardych oraz rozmaitych akcesoriów komputerowych.

Verbatim jest częścią Grupy Mitsubishi Chemical Corporation. Dzięki wprowadzanym innowacjom, Verbatim odegrał ważną rolę w kształtowaniu się rynku nośników danych. Niezwykle surowe procedury kontroli jakości w trakcie procesu produkcyjnego gwarantują wysoką jakość wyrobów, dzięki której produkty Verbatim wielokrotnie uzyskiwały pierwsze miejsca w międzynarodowych testach porównawczych. Firma jest liderem na europejskim rynku optycznych nośników danych.

2 x 32 GB

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej