Strona główna / Maszyneria / Router i adapter do 150 Mb/s
wtorek 11 sierpień 2009 | Serwis prasowy/E2H
Router i adapter do 150 Mb/s
Szybki router umożliwiający połączenie kilku komputerów wraz z adapterem wprowadził na rynek D-Link. Położono duży nacisk na bezpieczeństwo.
Tagi: router, firma, wi-fi, d-link,

 

Router DIR-600 oraz adapter USB DWA-125 to nowe produkty D-Linka wprowadzane na polski rynek. Oba urządzenia, działające w standardzie 802.11n, to pierwsze produkty w serii Wireless 150, które transmitują dane w sieci bezprzewodowej z prędkością do 150 Mb/s.

Szyfrowanie oraz podwójne zapory

Router D-Link DIR-600 z serii Wireless 150 umożliwia połączenie kilku komputerów w ramach bezpiecznej sieci bezprzewodowej. Sprzęt wyposażono w jedną antenę do nadawania i odbierania sygnału Wi-Fi. Zastosowano w nim zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej zapobiegające nieuprawnionemu dostępowi zarówno przez sieć bezprzewodową, jak i przez Internet. Szyfrowanie zapewniają mechanizmy WPA i WPA2, a także podwójne aktywne zapory (SPI i NAT) zapobiegające potencjalnym atakom. Ponadto DIR-600 jest wyposażony w funkcję Wi-Fi Protected Setup, która pozwala w łatwy sposób skonfigurować oraz aktywować zabezpieczenia sieci.

USB Adapter DWA-125

Natomiast D-Link Wireless 150 USB Adapter DWA-125, podłączany do portu USB komputera przenośnego lub stacjonarnego, pozwala połączyć się z siecią i korzystać z Internetu kilku użytkownikom w tym samym czasie. Do obu urządzeń dołączony jest kreator instalacji D-Link Click’n Connect ułatwiający konfigurację z siecią.

 „Nowe produkty, jakie pojawią się na rynku uzupełniają lukę między najbardziej wydajnym sprzętem Wireless N, a urządzeniami działającymi w standardzie 802.11g. Zapewniają większą prędkość i szerszy zasięg niż to miało miejsce w przypadku starszego sprzętu i jednocześnie będą dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach” - podkreśla Michał Derdzikowski, dyrektor oddziału D-Link w Polsce.

Telewizor do odbioru Internetu

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej