Strona główna / Maszyneria / Nowości Verbatim na IFA Berlin
poniedziałek 17 sierpień 2009 | Serwis prasowy/Verbatim
Nowości Verbatim na IFA Berlin
Tegoroczna IFA Berlin z podtytułem "consumer electronics unlimited" - już dawno przestała być tylko targiem konsumenckich nowości. Nie tylko małe i średnie firmy znajdą tam wiele nowości technologicznych ale i sektor SOHO oraz giganci.

Na tegorocznych tarach IFA, które odbędą się w Berlinie między 4 a 9 września, Verbatim zamierza udowodnić, że dzięki rozwojowi innowacji technologicznych nieprzerwanie od 40 lat odnosi sukcesy w dziedzinie nośników danych.

Płyta AZO Blu-ray

Nowa płyta Verbatim 6x BD-R jest aktualnie najszybszym urządzeniem tego typu na rynku. Zostanie zaprezentowana na targach wraz z nośnikiem BD-R LTH, który wykorzystuje technologię AZO zaadaptowaną do formatu Blu-ray. Sektor napędów mikro USB wzbogacono natomiast o technologię SIP, dzięki której można wyprodukować jeszcze mniejsze nośniki zapewniające nawet 16GB przestrzeni dyskowej. Główną atrakcją stoiska firmy na IFA (nr 119 w hali 12 ) będzie najnowszej generacji odtwarzacz multimedialny – MediaStation HD DVR. Wśród tegorocznych produktów znajdą się również dwa zewnętrzne dyski twarde zaprojektowane specjalnie z myślą o użytkownikach profesjonalnych.

Światowy pionier technologii AZO dla nośników Blu-ray LTH

Technologia Low-to-High została oparta na opatentowanej warstwie nagrywania AZO wykorzystywanej dotychczas przez Verbatim w płytach CD-R oraz DVD-R. Podczas konstrukcji nośników BD-R LTH priorytetowe znaczenie miały trwałość i bezpieczeństwo. Płyta zastała zabezpieczona przed zadrapaniami, odciskami palców i kurzem przez specjalną warstwę utwardzającą, która zapewnia bezbłędne odtwarzanie nagranego materiału.

„Technologia LTH to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie, które potwierdza naszą wiodącą pozycję w sektorze optycznych nośników danych. Przodujemy na światowym rynku nośników CD-R oraz DVD-R, jednocześnie będąc liderem na rynku europejskim w sektorze Blu-ray. To właśnie tutaj chcemy umocnić naszą pozycję” - wyjaśnia Rüdiger Theobald, dyrektor ds. rozwoju i marketingu Verbatim EUMEA.

Micro USB: maleńkie urządzenia o olbrzymiej pojemności

Napędy Micro USB marki Verbatim stworzono przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii SIP („System-In-Package”). Dzięki niej pamięci znajdują się w wodoodpornej i niewrażliwej na zarysowania obudowie, a dane o pojemności od 2 do 16 GB mogą zostać umieszczone na nośniku USB o wymiarach 30 mm x 12 mm x 2 mm. Napędy Micro USB zapewniają szybki transfer danych wynoszący do 30MB/s. Nowa seria będzie dostępna w kolorze czarnym i obejmuje modele o pojemnościach 2 GB, 4 GB oraz 16 GB.

Bezpieczne dyski twarde

Verbatim zaprezentuje również przenośny dysk zewnętrzny Secure HDD w formacie 2,5”, który gwarantuje mobilność oraz zaawansowaną ochronę danych zarówno użytkownikom prywatnym, jak i profesjonalistom. Solidna, odporna na wstrząsy aluminiowa obudowa zabezpiecza napęd przed czynnikami zewnętrznymi, a 128-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES chroni przed nieautoryzowanym dostępem. Szyfrowanie odbywa się równolegle z przesyłem danych poprzez złącze USB 2.0.

Profesjonalny HDD 500 GB

Dostępny w trzech kolorach przenośny dysk Verbatim Executive Hard Drive skierowany jest przede wszystkim do profesjonalistów. Wyposażony w oprogramowanie USB Turbo Speed osiąga do 25% wyższą prędkość zapisu i odczytu danych niż konwencjonalne napędy z interfejsem USB. Oprogramowanie Verbatim Sync pomaga w porządkowaniu oraz synchronizacji plików, filmów i zdjęć z komputerem PC lub laptopem.Do napędu Verbatim Executive dołączono również program Nero BackItUp 4 Essentials, pozwalający na szybkie i łatwe tworzenie kopii zapasowych ważnych dla użytkownika danych. W skład zestawu wchodzi także czarny futerał podróżny, który chroni urządzenie przed uszkodzeniami mogącymi powstać podczas transportu.

Verbatim „Anniversary Edition” 500 GB

 

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej