Strona główna / Maszyneria / Nokia 5800 Xpress Music z nawigacją
piątek 21 sierpień 2009 | Serwis prasowy/Nokia
Nokia 5800 Xpress Music z nawigacją
Nokia wprowadzi lepiej wyposażoną wersję telefonu Nokia 5800. Nokia 5800 Xpress Music Navigation Edition będzie następcą niezwykle popularnego modelu Nokia 5800 XpressMusic. Użytkownik nowego telefonu otrzyma bezterminową licencję na głosową nawigację samochodową i pieszą, szybki dostęp do najnowszego oprogramowania Ovi Maps oraz kompletne mapy regionu z prostym w obsłudze zoomem. Nowe funkcje są teraz dostępne na panoramicznym ekranie 3,2".


Zaktualizowana wersja Ovi Maps (www.maps.ovi.com) zainstalowana w Nokia 5800 XM Navigation Edition udostępnia nowe funkcje. Wśród nich wymienić można wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne,6000 punktów orientacyjnych 3D w ponad 200 miastach, mapy terenowe, prognozę pogody, informacje turystyczne, w tym o bieżących wydarzeniach i imprezach, a także informacje o ruchu drogowym. W przygotowaniu informacji o ciekawych miejscach w Ovi Maps pomogły takie wydawnictwa, jak Lonely Planet, Michelin i Wcities.

HSDPA, głośniki surround, dobre kamera

Nokia 5800 XM Navigation Edition posiada wbudowane głośniki stereo i oferuje dźwięk surround. Ponadto umożliwia czas odtwarzania wynoszący 35 godzin oraz szybką łączność internetową HSDPA. Telefon wyposażono w aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 Mpx z obiektywem marki Carl Zeiss. Zdjęcia i pliki wideo można udostępnić jednym dotknięciem w ulubionym serwisie online, takim jak Ovi Share, lub zapisać w pamięci telefonu, którą można rozszerzyć do 16 GB.

Zestaw samochodowy w komplecie

W komplecie z Nokia 5800 XM Navigation Edition, prócz pre-instalowanych i gotowych do użytku po włączeniu telefonu licencji na nawigację samochodową i pieszą,  znajduje się również ładowarka samochodowa i zestaw samochodowy Nokia, umożliwiający zamontowanie telefonu na przedniej szybie.

Cena, dostępność

Telefon ma być dostępny w sprzedaży w trzecim kwartale 2009 roku, a jego przewidywana cena detaliczna to 285 euro (bez podatków i dopłat).

Skomputeryzowana NOKIA N97

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej