Strona główna / Maszyneria / Router dla małej firmy
poniedziałek 24 sierpień 2009 | Serwis prasowy/KwF
Router dla małej firmy
Nowe routery gwarantują więcej. W jednym urządzeniu mieści się szereg różnych funkcjonalności gwarantujących nieprzerwaną pracę i bezpieczny dostęp do Internetu dla sieci składającej się z wielu komputerów. Taki też jest nowy model DrayTek.

Nowe routery DrayTek z serii 2710 przeznaczone są dla wymagających użytkowników domowych oraz firm działających w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne.

W zależności od potrzeb, do dyspozycji użytkownika DrayTek prezentuje trzy modele routerów – Vigor 2710 w wersji podstawowej, 2710n wzbogaconej o sieć bezprzewodową oraz 2710Vn wyposażonej w funkcje VoIP i WLAN. Te wielozadaniowe urządzenia swoje zastosowanie znajdują zarówno w domu, jak i małym biurze.

Cechy podstawowe

Funkcja modemu ADSL, zintegrowany port USB, praca w standardzie IEEE 802.11n (Draft-n) z prędkością nawet do 300 megabitów, narzędzia zarządzania pasmem i QoS to cechy, na które warto zwrócić uwagę. Seria 2710 pozwalają na bezpieczny dostęp do Internetu w technologii ADSL (np. Neostrada), bez konieczności zakupu osobnego modemu od operatora. Implementacja VPN umożliwia zdalny dostęp pojedynczych stacji do zasobów sieci lokalnej i łączenie wielu sieci LAN przez Internet.

Bezpieczeństwo

Routery charakteryzuje rozbudowany obiektowy firewall wyposażony w zaawansowane filtry oraz ochronę DoS. Połączenie możliwości blokowania ruchu IM/P2P, filtrowania URL oraz treści stron internetowych z funkcją zarządzania pasmem pozwala na pełną kontrolę i utrzymanie efektywności pracy w domu czy biurze. Do firewalla można także przypisać reguły czasowe, które uaktywniają mechanizmy o wybranej porze dnia. Wbudowany Access Point daje możliwość stworzenia do czterech niezależnych sieci bezprzewodowych z funkcją sterowania przepływem ruchu. Bezpieczeństwo gwarantuje wykorzystanie najsilniejszych znanych metod zabezpieczeń, wliczając WPA/WPA2 i VPN over WLAN.

Wielu dostawców VoIP dla jednej firmy

Zintegrowana brama VoIP obsługuje dwa jednoczesne połączenia głosowe przez Internet i sześć kont SIP u różnych dostawców VoIP. Połączenia mogą być wykonywane z dwóch aparatów telefonicznych podłączonych do routera. Dodatkowy port Line zapewnia funkcję backupu, czyli możliwości nawiązania połączenia za pomocą linii PSTN w przypadku problemów z realizacją połączeń VoIP. Wbudowany port USB może służyć jako serwer wydruku oraz umożliwia podłączenie zewnętrznego modemu 3G, a będąca w przygotowaniu aktualizacja pozwoli wykorzystać go także do obsługi dysku przenośnego.

2 poziomy administracji

Administratorów rozległych sieci zainteresuje fakt, że urządzenia wyposażono w dwa poziomy zarządzania, które pozwalają na pełny lub ograniczony dostęp do zasobów urządzeń. Oprogramowanie do serii 2710 dostępne jest w oryginalnej wersji angielskiej oraz spolonizowanej przez zespół firmy Brinet, wyłącznego dystrybutora DrayTek w Polsce. Dzięki temu obsługa routerów jest bardziej przyjazna dla polskich użytkowników.

Router i adapter do 150 Mb/s

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej