Strona główna / Maszyneria / Zapora UTM dla małych sieci
wtorek 01 wrzesień 2009 | Serwis prasowy/E2H
Zapora UTM dla małych sieci
Firma D-Link wprowadza dla odbiorców wykorzystujących małe sieci (SOHO) - zaporę z ujednoliconym zarządzaniem zagrożeniami (Unified Threat Management — UTM).

Zapora UTM NetDefend D-Link DFL-160 zapewnia ochronę przed atakami wirusów, skutkami luk w zabezpieczeniach oprogramowania  oraz niepożądanymi treściami w Internecie.

Zapobiega szkodom wynikającym z niedostatecznego zabezpieczenia

Zapora UTM, przeznaczona dla małych sieci biurowych oraz domowych i firm sektora SOHO, to urządzenie, które monitoruje ruch w sieci i aktywnie blokuje treści niebezpieczne, w tym wirusy i robaki. Zapobiega szkodom powodowanym przez niebezpieczne programy, hakerów i inne zagrożenia sieciowe. Może też wyłapywać i blokować treści niepożądane (np. nieodpowiednie dla dzieci) bądź ograniczać dostęp do pewnego rodzaju serwisów (np. komunikatorów, sieci P2P) zgodnie z polityką danej firmy lub życzeniem rodziców.

Mała i łatwa do zarządzania

Zapora DFL-160 jest wyposażona w prosty w obsłudze internetowy panel sterowania, który umożliwia łatwe skonfigurowanie i zarządzanie zabezpieczeniami sieciowymi. Urządzenie ma niewielkie gabaryty i obudowę typu desktop dostosowaną do wymagań rynku konsumenckiego.

„DFL-160 to niezawodna i ekonomiczna zapora sieciowa. Urządzenie ma bardzo przydatne funkcje UTM, które można znaleźć na ogół tylko w droższych produktach, przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Łatwy w obsłudze interfejs upraszcza konfigurację i zarządzanie, dzięki temu nawet nowicjusz może korzystać z profesjonalnej ochrony sieciowej”— mówi Michał Derdzikowski, dyrektor polskiego działu firmy D-Link. „DFL-160 zapewnia profesjonalną ochronę sieci przed rosnącą liczbą zagrożeń internetowych, dlatego jest odpowiednim urządzeniem dla małych firm, które nie mają zaplecza informatycznego”.

Dostosowana do VPN

Dzięki szybkiemu interfejsowi Gigabit Ethernet, który ułatwia uzyskanie zgodności operacyjnej z dotychczasowym sprzętem sieciowym, DFL-160 zapewnia przepustowość zapory do 70 Mb/s i sieci VPN do 25 Mb/s. Oddzielny gigabitowy port DMZ obsługuje serwery, które mają być widoczne z zewnątrz. Zapora DFL-160 umożliwia użytkownikom wygodny i bezpieczny dostęp do sieci przez wstępnie skonfigurowane konto VPN, nawet gdy znajdują się poza domem lub biurem. Użytkownicy sieci telewizji kablowej i łączy DSL mogą w prosty sposób uzyskiwać dostęp do systemu, wykorzystując dynamiczny adres IP.

Dzięki technologii D-Link Green zapora DFL-160 jest ekologicznym urządzeniem, które automatycznie wykrywa aktywność portów oraz długość kabla i odpowiednio reguluje pobór mocy, co pozwala zaoszczędzić energię.

Oprogramowanie

Firma D-Link nawiązała współpracę z czołowymi producentami oprogramowania, których rozwiązania zaimplementowane w DFL-160 zapewniają efektywną ochronę w czasie rzeczywistym bez pogorszenia wydajności sieci. Zaporę wyposażono w rozwiązania do filtrowania sieci Kaspersky Lab, najnowocześniejszy system zapobiegania włamaniom Endeavor Security oraz rozwiązania do filtrowania treści ContentKeeper Technologies. Subskrypcja D-Link NetDefend SOHO UTM obejmuje uaktualnienia oprogramowania przez pierwszy rok od zakupu, co gwarantuje spójność, dokładność i aktualność usług.

Najważniejsze funkcje i korzyści

  • Konstrukcja przyjazna dla użytkownika
  • Interfejs gigabitowy o wysokiej przepustowości
  • Gigabitowy port DMZ
  • Skanowanie antywirusowe
  • System wykrywania włamań i zapobiegania im (IPS)
  • Dynamiczne filtrowanie treści internetowych
  • Zabezpieczenie poczty elektronicznej
  • Bezpieczne połączenia zdalne IPSec VPN
  • Technologia oszczędzania energii D-Link Green

Ekologia się nie liczy

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej