Strona główna / Maszyneria / Długodystansowy test serwera
niedziela 06 wrzesień 2009 | Robert Kamiński
Długodystansowy test serwera
Czy ktoś kiedyś testował serwer? Podejrzewam, że ciężko natknąć się na taką recenzję. Bo w końcu co tu testować? Serwery raczej nie grzeszą wyszukaną urodą czy grafiką, a mocarne procesory nie są raczej wykorzystywane do ujarzmiania najnowszych gier. My jednak postanowiliśmy podjąć się tego zadania, aby ocenić użyteczność tego rodzaju komputera w małej firmie.

Przez najbliższe kilka miesięcy będziemy oceniali i testowali na własnym organizmie funkcje serwera i ich zastosowanie w firmie. Czy urządzenie okaże się pożyteczne i niezbędne – czas pokaże.

Nasz testowy sprzęt to Dell Power Edge T100 – najprostszy serwer w stajni Della – wyposażony w procesor Dual Core Intel® Xeon® E3110; 3.0 GHz, 6MB Cache, i pamięć RAM 1 GB. Na początek startujemy z dwoma dyskami SAS 500 GB. Maszyna została wyposażona w  Windows Home Serwer. Według zapewnień na amerykańskich stronach Microsoftu to idealny system dla małych (do 10 stanowisk) grup roboczych.

Ponieważ – jak większość małych firm – nie posiadamy rozbudowanej sieci komputerowej, a maszynę postanowiliśmy ustawić w ustronnym miejscu do podłączenia postanowiliśmy użyć adapterów Devolo HomePlug AV easy. Do przesyłania danych wykorzystują sieć energetyczną i jak się okazuje z bardzo dobrym skutkiem. A co najważniejsze nie trzeba ciągnąć kabli przez cały budynek!

czytaj dalej: Pierwsze kroki

                   W sieci


Testowy serwer nasza redakcja otrzymała od pierwszego i jedynego w Polsce certyfikowanego partnera Dell – firmy ONE SYSTEM Sp. z o.o., która oferuje jako jedyna na rynku gotowe rozwiązanie dla małych firm z przeinstalowanym systemem Windows Home Server.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej