Strona główna / Maszyneria / Magazyn na pliki multimedialne HD
wtorek 08 wrzesień 2009 | Serwis prasowy/Verbatim
Magazyn na pliki multimedialne HD
Specjalizacja postępuje. Do przechowywania materiałów multimedialnych i odtwarzania ich w lokalnych sieciach potrzebne są dodatkowe dyski i pamięci. Dlatego na rynku pojawia się wyspecjalizowane narzędzie, dedykowane do nagrywania i odtwarzania plików medialnych - MediaStation HD DVR. Firmy też mogą skorzystać.

Verbatim wprowadził na rynek MediaStation HD DVR – dysk multimedialny, który umożliwia odtwarzanie oraz nagrywanie materiałów bezpośrednio z telewizji, przystawek satelitarnych i kablowych, odtwarzaczy DVD lub VHS. Urządzenie pozwala na wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości i odtwarzanie mediów strumieniowych za pośrednictwem sieci lokalnych.

Nagrywanie i kopiowanie

Dzięki wbudowanemu tunerowi cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T Verbatim MediaStation umożliwia nagrywanie sygnału telewizyjnego oraz obrazu  bezpośrednio z odtwarzaczy DVD lub VHS. Pojemność 1TB pozwala zgromadzić nawet 500 godzin nagrań, 1420 filmów, 330 000 utworów muzycznych lub 1 000 000 fotografii cyfrowych. Urządzenie umożliwia także nagrywanie i odtwarzanie plików bezpośrednio z karty pamięci (SD, SHDC oraz Memory Stick), napędu USB lub zewnętrznego dysku twardego. Nagrania mogą zostać zaprogramowane za pomocą opcji Elektronicznego Informatora Programowego (Electronic Program Guide – EPG). Funkcja „time shift” pozwala natomiast na przewijanie wstecz oraz pauzowanie oglądanego programu telewizyjnego. Przyciski „One Touch” umieszczone na przednim panelu urządzenia zapewniają szybką i łatwą obsługę nagrywania programów telewizyjnych oraz kopiowanie fotografii na dysk twardy.

Odtwarzanie w HD

MediaStation HD DVR odtwarza przechowywane na dysku materiały na telewizorze w wysokiej rozdzielczości (1080i), wyświetla fotografie w formacie HD JPEG oraz umożliwia skalowanie filmów zapisanych w standardowej rozdzielczości do 1080i.

Odtwarzanie mediów przez WLAN

MediaStation HD DVR obsługuje sieć WLAN, co pozwala na łatwe podłączenie z domową siecią lokalną. Dzięki temu można bez trudu przenosić dane z komputera na urządzenie, jak również odtwarzać je w czasie rzeczywistym na ekranie telewizora lub zestawie kina domowego. Do MediaStation HD DVR dołączono oprogramowanie „Nero Move It Essentials”, które umożliwia szybką i bezproblemową konwersję plików oraz ich transfer pomiędzy urządzeniami w celu natychmiastowego odtworzenia.

Cena

Cena MediaStation HD DVR o pojemności 1TB wynosi 1150 zł, natomiast w wersji 500GB – 999 zł. Modele obsługujące sieć bezprzewodową kosztują odpowiednio 1270 zł w wersji 1TB oraz 1130 zł za wersję o pojemności 500GB (sugerowane ceny detaliczne).

Nowości Verbatim na IFA 2009

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej