Strona główna / Maszyneria / Telefony dla sektora 50 plus
czwartek 10 wrzesień 2009 | Serwis prasowy/E2H
Telefony dla sektora 50 plus
Sektor "50 plus" to najszybciej rosnąca grupa konsumentów. Wśród nich są rzecz jasna przedsiębiorcy i właściciele małych firm. Emporia Telecom, otwierając przedstawicielstwo w Polsce dostrzega potencjalnie wielki rynek użytkowników komórek, którzy są w wieku "50 plus". Optymizm austriackiego producenta wynika z polskiej demografii i wcześniejszych sukcesów w Niemczech i Austrii.

W Polsce żyje ponad 5 milionów ludzi w wieku powyżej 65 lat. „To właśnie jest nasza grupa docelowa. Nasze łatwe w obsłudze telefony są dopasowane do potrzeb tych konsumentów” – mówi CEO firmy Emporia Telecom, Eveline Pupeter-Fellner.

Polska: największy rynek starszych generacji konsumentów

Polska należy do największych rynków spośród 20 krajów, w których emporia sprzedaje swoje produkty. W ciągu pierwszego roku obecności w Polsce firma spodziewa się sprzedaży na poziomie co najmniej 50 000 telefonów i wzrostu w kolejnych latach. Początkowym celem emporii jest dotarcie do około 5% pokolenia 65+, co przekłada się na około 250 000 telefonów dla osób starszych. Pomyślne debiuty rynkowe w innych krajach potwierdzają prognozy Eveline Pupeter-Fellner: Emporia Telecom spodziewa się w tym roku sprzedaży około pół miliona telefonów dla seniorów na całym świecie.

Sukces był prosty

Przepis na sukces tej austriackiej firmy rodzinnej był prosty: zidentyfikowano problemy, jakie osoby starsze mają z telefonami komórkowymi, a następnie je rozwiązano. Sztandarowym produktem firmy Emporia Telecom jest seria LIFE z wyjątkowym przyciskiem alarmowym, którego naciśnięcie pozwala użytkownikowi wezwać pomoc. Po przytrzymaniu go przez trzy sekundy telefon automatycznie wybiera zapisany numer. Jeżeli nikt nie odbierze, wybierany jest kolejny z pięciu zapisanych na liście numerów aż do nawiązania połączenia. Jednym z takich telefonów jest emporiaTALKpremium, przeznaczony tylko do telefonowania i korzystania z SMSów: ogromne klawisze, duży i czytelny ekran oraz prosta funkcjonalność idealnie spełniają oczekiwania seniorów.

„Zamiast wielofunkcyjności klienci uzyskują wskazówki” — mówi Eveline Pupeter-Fellner.

Różnica czyni bardzo wiele

Przeznaczone dla osób starszych telefony emporia różnią się znacząco od zwykłych telefonów komórkowych: mają duże klawisze, szeroki, czytelny ekran, głośnik działający z aparatami słuchowymi oraz proste funkcje menu. Rozmiar tekstu umożliwia optymalne wykorzystanie dużego ekranu. Aby poprawić jakość dźwięku na potrzeby osób słabo słyszących, Emporia Telecom stosuje specjalne głośniki o niezwykle niskiej jak na telefony komórkowe częstotliwości rezonansowej. Umożliwia to redukcję sprzężenia akustycznego oraz innych zakłóceń.

Ceny, dostępność

Jednym z takich telefonów jest emporiaTALKpremium, przeznaczony tylko do telefonowania i korzystania z SMSów: ogromne klawisze, duży i czytelny ekran oraz prosta funkcjonalność idealnie spełniają oczekiwania seniorów. Ten model zadebiutował jako pierwszy i obecnie dostępny jest w cenie sponsorowanej przez operatora (1 złoty w Era GSM) lub w wolnej sprzedaży (449 złotych).

Emporia Telecom prowadzi rozmowy z pozostałymi uczestnikami rynku operatorskiego w Polsce w celu plasowania komórek w pozostałych sieciach operatorskich.

Przyszłością telefon medyczny

W przyszłości telefony komórkowe dla osób starszych będą miały o wiele więcej funkcji, a w dziale badawczo‑rozwojowym firmy prace już trwają: w ciągu trzech kolejnych lat Emporia Telecom zainwestuje w badania 10 milionów euro. Jednym z możliwych zastosowań jest użycie telefonów komórkowych do monitorowania danych medycznych.

Komórka dla niedowidzących

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej