Strona główna / Maszyneria / Idea - rodzina Lenovo dla małych firm
piątek 11 wrzesień 2009 | Cezary Tchorek-Helm/Lenovo
Idea - rodzina Lenovo dla małych firm
Firma Lenovo ogłosiła wprowadzenie na polski rynek czterech nowych komputerów. Komputery nazwane IdeaPad to notebooki IdeaPad U350, G550 oraz netbook S10-2. Jest też wyjątkowe urządzenie będące ideą "all-in-one". To komputer desktop IdeaCenter A600 będący jednoczęściową konstrukcją, składającą się z ekranu HD o przekątnej 21,5 cala oraz wbudowanego systemu głośników.  

Notebook IdeaPad U350

Ten notebook waży już od 1,6 kilograma i ma zaledwie 2,5 cm grubości(z baterią 4 ogniwową). Wysokiej rozdzielczości ekran LED o współczynniku proporcji 16:9 i przekątnej 13,3" oraz złącze HDMI umożliwiają oglądanie filmów i innych multimediów z jakością HD. Dzięki technologii rozpoznawania twarzy VeriFace użytkownicy mogą się łatwo logować, używając jako hasła własnej twarzy. Przydaje się również kamera do wiadomości wideo lub połączeń Skype za pośrednictwem łącza WiFi notebooka.

ULV w środku

Notebook korzysta z technologii procesora o ultraniskim napięciu Intel Core2Solo i Pentium, szybkiej pamięci DDR3 do 8 GB oraz do 500 GB miejsca na dysku twardym. Aby zapewnić indywidualnym użytkownikom biznesowym wysoką niezawodność, projektanci Lenovo zastosowali znane z notebooków ThinkPad rozwiązanie Active Protection System. Pomaga ono chronić dane, zatrzymując tymczasowo dysk twardy w razie upadku notebooka. Notebook IdeaPad U350 zawiera także OneKey Rescue System pomagający odzyskać uszkodzone dane w zaledwie kilku krokach.

Notebook Lenovo G550

Projektanci Lenovo opracowali notebook Lenovo G550 o przekątnej 15,6 cala, aby zaoferować profesjonalnym użytkownikom łatwe w obsłudze technologie komputerowe po przystępnej cenie. G550 umożliwia łączność WiFi, Ethernet i opcjonalnie Bluetooth. Jest ponadto wyposażony w technologię VeriFace i wbudowane kamery. Notebook G550 zawiera klawiaturę numeryczną do łatwego wprowadzania danych, szybką pamięć, procesor z najnowszej linii Intel Centrino2 oraz różne karty graficzne NVIDIA do wyboru.

Netbook IdeaPad S10-2 – malutki

Ważący już od kilograma i mierzący mniej niż 2,5 cm grubości nowy netbook IdeaPad S10-2 to idealne rozwiązanie dla osób potrzebujących  przenośnego komputera. Projektanci Lenovo unowocześnili netbook S10-2 wyrafinowanym, kolistym wzorem na górnej obudowie w kolorze szarym, różowym, białym lub czarnym. Zmniejszając wagę netbooka z myślą o większej przenośności, projektanci Lenovo zadbali jednocześnie o jego użyteczność, dodając mu większą w porównaniu z poprzednimi modelami klawiaturę. Obecnie klawiatura zajmuje blisko 90% powierzchni standardowej klawiatury, dzięki czemu pisanie jest niemal tak łatwe jak na typowym, w pełni funkcjonalnym notebooku. Netbook ten ma ponadto klawisze Shift o identycznych rozmiarach i są one ułożone po obu stronach klawiatury. Panel dotykowy jest większy i łatwiejszy w obsłudze. Wśród innych zalet tego netbooka można wymienić: 3 porty USB zwiększające możliwości współpracy z innymi urządzeniami, czytnik kart pamięci „4 w 1” umożliwiający korzystanie z różnych narzędzi multimedialnych, a także maksymalnie sześciogodzinny czas działania baterii (z baterią 6-ogniwową), przystosowany do mobilnego stylu życia użytkowników. Oprogramowanie oszczędzające energię baterii netbooka IdeaPad S10-2 umożliwia wydłużenie czasu jej działania nawet o 30%. 

IdeaCentre A600 czyli wszystko w 1 kawałku

IdeaCentre A600 all-in-one zawiera ekran bez ramki o przekątnej 21,5 cala. Urządzenie mierzy w najcieńszym miejscu zaledwie 2,5 cm, co sprawia, że jest najcieńszym w branży komputerem „all-in-one”. A600 to wydajny komputer typu desktop z różnymi procesorami IntelCore2 Duo do wyboru, kartą graficzną ATI Radeon z obsługą technologii DirectX10, szybką pamięcią DDR3 do 4 GB ułatwiającą wielozadaniowość, a także miejscem na dysku o pojemności do 1 TB (1000 GB). IdeaCentre A600 all-in-one zapewnia kilka opcji łączności, w tym szybkie łącze WiFi, czytnik kart pamięci 6-w-1, boczne porty USB i FireWire oraz dodatkowe porty USB z tyłu panelu. Model ten także udostępnia technologię rozpoznawania twarzy VeriFace.

Z myślą o entuzjastach gier firma Lenovo opracowała pierwszy w swoim rodzaju kontroler optyczny „4 w 1”. Po raz pierwszy użytkownicy komputera osobistego mogą korzystać z gier przy użyciu funkcji „motion drive” pilota, którego ruchy sterują obiektami na ekranie. Lenovo 4 w 1 można także używać jako telefonu VOIP do nawiązywania i odbierania połączeń telefonicznych przez Internet, podobnie jak za pomocą zwykłego telefonu bezprzewodowego. Pilot ten służy także jako pilot centrum multimedialnego.

Ceny i dostępność

Wszystkie komputery są już dostępne w sprzedaży.

Ceny: notebook IdeaPad U350 od 1499 PLN; notebook G550 od 1469 PLN; desktop IdeaCentre A600 „all-in-one” od 3099 PLN; netbook IdeaPad S10-2 od 1099 PLN.

Ranking notebooków

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej