Strona główna / Maszyneria / Router zamiast modemu
wtorek 15 wrzesień 2009 | Serwis prasowy/E2H
Router zamiast modemu
A może wyjściem dla małej firmy jest uproszczenie infrastruktury? Jeżeli tak, to pierwszym krokiem może być jest zamiana modemu ADSL na nowy router DrayTek. Proste rozwiązania, niski koszt oraz łatwość instalacji przemawiają za.
Tagi: msp, firma, router, draytek,

Wbudowany modem ADSL, zintegrowany firewall, przejrzysty interfejs konfiguracyjny oraz port LAN - nowy router od DrayTek pozwala zastąpić tradycyjny modem ADSL na USB. Vigor 120 doskonale sprawdzi się u użytkowników, dla których najistotniejsza jest prędkość i bezawaryjność łącza.

Charakterystyka

Cechy charakterystyczne routera to przede wszystkim wbudowany modem ADSL pracujący w standardach ADSL, ADSL2, ADSL2+ oraz port LAN 10/100 Mbit/s, pozwalający na szybki i bezpieczny dostęp do Internetu, bez konieczności zakupu osobnego modemu od operatora. Vigor 120 staje się bardziej funkcjonalny niż standardowy modem USB poprzez zastosowanie portu R-J45 jako LAN, który umożliwia podłączenie dodatkowego przełącznika w celu rozbudowania infrastruktury sieciowej o inne urządzenia.

Ten niewielkich rozmiarów router powstał z myślą o małych firmach i użytkownikach domowych, którzy bez problemu poradzą sobie z jego obsługą poprzez przyjazny i nieskomplikowany interfejs. Tym bardziej, że panel konfiguracyjny dostępny jest zarówno w oryginalnej wersji angielskiej, jak i spolonizowanej przez Brinet – wyłącznego  dystrybutora DrayTek w Polsce.

Korzyści dodane

Oprócz podstawowych zabezpieczeń, router posiada możliwość blokowania stron internetowych na podstawie adresów URL oraz rozbudowany obiektowy firewall z filtrowaniem pakietów i ochroną przed atakami DoS.

Cena

Dodatkowym atutem routera Vigor 120 jest jego niska cena, ustalona na 194 złote brutto. Sprzęt objęty jest 12 miesięczną gwarancją.

Telewizor do odbioru Internetu

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej