Strona główna / Maszyneria / Test serwera: pierwsze kroki
poniedziałek 12 październik 2009 | Robert Kamiński
Test serwera: pierwsze kroki
"Z pewną taką nieśmiałością" podeszliśmy do maszyny i na wszelki wypadek poprosiliśmy administratora z firmy TWINS - zaprzyjaźnionego autoryzowanego partnera Della - o wsparcie przy uruchomieniu i konfiguracji. Jak się okazało - niepotrzebnie, serwer jest gotowy do działania po wyjęciu z pudła.

serwer DELL T110To czego najbardziej obawiają się potencjalni użytkownicy serwera, nie posiadający wiedzy informatycznej to problemy związane z uruchomieniem maszyny i jej konfiguracją. Jest w tym trochę prawdy, gdyż bardzo często zdarza się, że serwer dociera do klienta "w proszku" i wymaga zarówno zamontowania np. dysków jak i systemu serwerowego. Dla tych, którzy nie posiadają na stanie informatyka, to nielada kłopot.

Nasz serwer należy do grupy bezobsługowej - wyjmujemy z pudła, podłączamy zasilanie, monitor, klawiaturę, kabel sieciowy i działa! Co ważne maszyna dociera z preinstalowanym systemem Windows Home Serwer i jedyne o czym należy pamiętać przy pierwszym uruchomieniu to podłączenie do sieci. Wbrew pozorom w ogólnym zaaferowaniu może to umknąć uwadze, a bez tego uruchomienie konsoli zarządzania jest niemożliwe.

Idealny porządek i cisza...

Nie byłbym sobą gdybym nie zajrzał do środka maszyny. Jak się okazuje warto - wewnątrz panuje wręcz idealny porządek, co dla osób wychowanych na  wszelakiej maści składakach może stanowić wręcz szok Wink.

Kable połączeniowe są dokładnie takiej długości jaka jest potrzebna, a do elementarnej obsługi nie potrzeba nawet śrubokręta. Obudowa otwierana jest poprzez przesunięcie jednego zatrzasku na górze, zaś dyski umieszczono w praktycznychserwer DELL T110 łatwo dostępnych saneczkach. Oczywiście przed nieautoryzowanym dostępem zabezpiecza czujnik, który podnosi alarm.

Oprócz panującego wewnątrz ładu, uwagę przykuwają potężne systemy chłodzenia procesora i dysków twardych. Mimo pokaźnych rozmiarów zachowują się nad wyraz cicho, dzięki czemu maszyna spokojnie może pracować w dowolnym pomieszczeniu nie narażając tubylców na zbędny dyskomfort.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej