Strona główna / Maszyneria / Samsung i600 - smartfon dla biznesu
czwartek 12 kwiecień 2007 | Robert Kamiński
Samsung i600 - smartfon dla biznesu
Od czasu gdy na rynku pojawiły się smartfony termin „przenośne biuro” nabrał nowego znaczenia. Teraz jedno urządzenie może spełniać większość potrzeb związanych z komunikacją głosową, przesyłem i organizacją danych.
Tagi: telefon, smartfon,

Nowością w segmencie smartfonów jest Samsung i600. Przeznaczony jest dla biznesmenów, ludzi pracujących w ciągłym pośpiechu poza biurem, dla których stały dostęp do poczty elektronicznej jest niezbędny. Urządzenie łączy elegancję tradycyjnie płaskich modeli Samsung z technologią HSDPA oraz Wi-Fi. System operacyjny Windows Mobile zapewnia dostęp do MS Outlook, MSN Messenger, a funkcja MS Direct Push ułatwia błyskawiczne wysyłanie i odbieranie e-maili przez całą dobę. Przeglądarka plików biurowych to dostęp do najważniejszych aplikacji biznesowych (Word, PowerPoint, Excel). Telefon wyposażony jest w aparat/kamerę wideo o rozdzielczości 1,3 megapiksela i odtwarzacz muzyki, oba obsługiwane za pomocą Windows Media Player. Ponad 50 MB pamięci wewnętrznej oraz wejście na kartę pamięci microSD zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości przechowywania plików. Całość dopełnia klawiatura typu QWERTY.

Standard High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA) umożliwia transfer danych z prędkością do 1,8 Mbps, czyli sześciokrotnie szybciej niż w technologii 3G UMTS. Samsung i600 obsługuje również wideotelefonię, dzięki której możesz zobaczyć na ekranie osobę, z którą właśnie rozmawiasz.

To jednak nie wszystko. Jeśli dysponujesz szybkim połączeniem Wi-Fi z Internetem, dzięki funkcji VoIP możesz dzwonić np. przez Skype’a w dowolne miejsce na świecie. Ponadto, korzystając z ogromnej szybkości przesyłu, użytkownicy podłączeni do Wi-Fi mogą korzystać z dostępu do Internetu i możliwości łączenia się z innymi urządzeniami.

MS Outlook Mobile przenosi wszystkie udogodnienia programu MS Outlook z komputera na Twoją komórkę – pocztę elektroniczną, kontakty, kalendar itp. Możesz przeglądać wiadomości, otwierać i wyświetlać załączniki maili zupełnie jakbyś siedział w biurze przed swoim komputerem. Obsługa VPN zapewnia większe bezpieczeństwo Twoich wiadomości przez szyfrowanie transmisji bezprzewodowych.

Aplikacja MS Active Sync, pracująca pomiędzy obsługiwanym przez Windows komputerem stacjonarnym a Twoim telefonem, umożliwia synchronizację z komputerem tak, aby wszystkie e-maile, kalendarz, zadania i kontakty były bezprzewodowo aktualizowane. Co ważne, Samsung i600 jest kompatybilny z najważniejszymi międzynarodowymi programami biznesowymi do obsługi sprzedaży, nieruchomości, opieki zdrowotnej czy bezpieczeństwa publicznego.

Poziomy wyświetlacz TFT o przekątnej 2.3 cala zapewnia wyrazisty i dynamiczny obraz (65 536 kolorów). Funkcje osobistego organizera obejmują kalendarz, terminarz, listę zadań, zegar/ustawienia czasu na całym świecie, alarm z funkcją drzemki, kalkulator, stoper i książkę telefoniczną o nieograniczonej pojemności.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat modelu i600 oraz innych biznesowych telefonów Samsung proszę wejść na stronę www.biznes.samsung.pl

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej