Strona główna / Maszyneria / Epson B-500DN: drukarka sieciowa z dupleksem
czwartek 24 grudzień 2009 | Robert Kamiński
Epson B-500DN: drukarka sieciowa z dupleksem
Uczciwie trzeba powiedzieć że konstruując drukarkę B-500DN  Epson miał niekonwencjonalne podejście do stylizacji. Może to praktyczne, ale zachwytów wśród koneserów raczej nie wywoła. Jednak nie w wyglądzie tkwi siła tego urządzenia.

Epson B500-DNW przypadku sprzętu biurowego estetyka nie jest podstawowym kryterium wyboru – liczy się przede wszystkim wydajność i niskie koszty eksploatacji. Epson B-500DN jest dobitnym tego przykładem – relatywnie tani sprzęt, mogący śmiało konkurować z drukarkami laserowymi. Obok niskich kosztów związanych z eksploatacją istotnym argumentem „za” mogą okazać się również lepszej jakości kolory i mniejsze zużycie energii.

Jak na drukarkę atramentową, urządzenie jest dość drogie, ale w porównaniu do drukarek laserowych jest niewątpliwie konkurencyjna. Zwłaszcza że można oczekiwać znacznie niższych kosztów eksploatacji.

Monolit

Monolityczna bryła drukarki posiada wybrzuszenie, które kryje cztery naprawdę pokaźne pojemniki z tuszem. Urządzenie posiada również dwa źródła papieru, a pokaźny pojemnik papieru umieszczony z przodu może pomieścić pełną ryzę - czyli 500 arkuszy zwykłego papieru.

Z tyłu drukarki jest dziwnie wybrzuszenie w kształcie cylindra, którym okazuje się moduł duplexu, dzięki czemu możliwy jest obustronny zadruk papieru. Również z tyłu znajdują się gniazda USB, gniazdo Ethernet, oraz gniazdo zasilania.

Podświetlany panel sterowania LCD składa się z 2 linii po 16 znaków i jest dość mało czytelny. Do sterowania drukarki służy pięć przycisków, plus dwa do podawania papieru i włączenia zasilania.

Instalacja oprogramowania jest bardzo prosta, ponieważ została ograniczona jedynie do sterownika i aplikacji obsługiwanej przez przeglądarkę. Panel sterownika drukarki jest przejrzysty, ze wsparciem dla druku wielu stron na jednym arkuszu, druku plakatów i znaków wodnych, jak i drukowania dwustronnego.

Szybko, wydajnie i niedrogo

Epsona B-500D pod względem szybkości wydruku śmiało może konkurować z popularnymi drukarkami laserowymi. Co ważne nie odbywa się to kosztem jakości wydruku – kopie są dobrej jakości. Jednak w przypadku fotografii pozostaje pewien niedosyt – zdecydowanie nie jest to najwyższy poziom do jakiego przyzwyczaili nas producenci drukarek fotograficznych. Cóż – w przypadku drukarek z przeznaczeniem do biura nie jest to istotny mankament, a może okazać się zaletą, skutecznie zniechęcając pracowników do „wyręczania fotolabów”.  Wadą może okazać się jednak dość głośna praca mechanizmu drukującego.

  • Doceniamy: Szybkość  wydruku i niskie koszty eksploatacji
  • Ale… wydruki zdjęć mogłoby być nieco lepsze
  • Nasza opinia: Epson B500D znajdzie zastosowanie w firmach, w których dużo się drukuje. W przypadku mikro firm z uwagi na pokaźne gabaryty i generowany hałas – niekoniecznie.

Więcej o drukarkach...

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej