Strona główna / Maszyneria / Nowe routery dla MSP i najmniejszych firm
poniedziałek 11 czerwiec 2007 | Anna Pawłowska-Pojawa
Nowe routery dla MSP i najmniejszych firm
15 proc. udziałów w polskim rynku urządzeń sieciowych i 30 proc. udziałów w rynku routerów VoIP w ciągu najbliższych 2 lat – to założenie strategiczne firmy DrayTek, producenta sprzętu sieciowego i innowatora technologii VIP. Swój cel firma chce osiągnąć przede wszystkim poprzez dotarcie do małych firm oraz średniego biznesu. To właśnie do sektora MSP kierowane są nowe produkty DrayTek – router Vigor2910VG oraz router i zapora UTM w jednym – VigorPro 5500.
Tagi: msp, soho, router,

Dla małych biur i firm SOHO

Vigor 2910VG to rozwiązanie przede wszystkim dla małych biur oraz wymagających użytkowników indywidualnych. Pozwala na jednoczesną obsługę dwóch łączy dostępu do Internetu i może również pełnić rolę serwera VPN, zapewniając 32 „tunele” zabezpieczające połączenia z klientami końcowymi w Internecie. Router posiada także zaporę sieciową, która pozwala na filtrowanie treści stron www i blokowanie oprogramowania P2P. Vigor 2910VG jest wyposażony w bramę VoIP, która może obsłużyć dwa jednoczesne połączenia głosowe, które mogą być wykonywane z dwóch różnych aparatów telefonicznych podłączony bezpośrednio do routera. Dzięki funkcji Digit Map router przydziela najtańszego operatora dla wybieranego numeru. Mechanizm IP QoS uprzywilejowuje połączenia głosowe, dzięki czemu jakość połączeń jest wysoka. Vigor 2910VG jest wyposażony także w Access Point WLAN, który pozwala na budowę lokalnej sieci bezprzewodowej.

Dla średniego przedsiębiorcy

VigorPro 5500 to router przeznaczony głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wyposażony został w zaporę UTM, która zapewnia ochronę antywirusową, antyspamową, filtrowanie treści internetowych oraz może pełnić rolę firewalla i systemu zabezpieczającego przed hackerami (wykrywa ataki i pozwala je blokować). Jako serwer VPN, VigorPro 5500 zapewnia do 200 tuneli zabezpieczających połączenia. Umożliwia także podłączenie dwóch osobnych łącz internetowych i wykorzystanie jednego z nich jako rezerwowego. Ponadto VigorPro 5500 pozwala na sterowanie wewnętrznym ruchem sieciowym, m.in. definiowanie użytkowników sieci i przypisywanie im maksymalnych prędkości ich połączeń z Internetem czy maksymalnej liczny sesji z określonego adresu IP sieci wewnętrznej.

Wkrótce na rynek trafi także nowa linia produktów DrayTek w wersji Rack 10. Będą to zaawansowane routery typu Broadband Access Router o dużej wydajności.

DrayTek - od momentu pojawienia się na rynku w 1997 roku - koncentruje się na rozwijaniu technologii szerokopasmowego dostępu do Internetu, komunikacji bezprzewodowej, telefonii VoIP czy rozwiązań zdalnego dostępu VPN i ISDN dla biznesu. Na polskim rynku DrayTek jest obecny od kilku lat. W styczniu firma nawiązała ścisłą współpracę z polskim partnerem, wybierając firmę Brinet na swojego wyłącznego dystrybutora w Polsce.

 

 

Podobne artykuły
  • Router zamiast modemu

    A może wyjściem dla małej firmy jest uproszczenie infrastruktury? Jeżeli tak, to pierws...
  • Gigabitowe routery

    Firma DrayTek przedstawiła nowe, gigabitowe routery z serii 2130. Najnowsze Vigory wypo...
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej