Strona główna / Maszyneria / Nowa linia serwerów Dell PowerEdge
piątek 09 kwiecień 2010 | Cezary Tchorek-Helm/Dell
Nowa linia serwerów Dell PowerEdge
Del wprowadza 4 nowe serwery PowerEdge zdolne sprostać wyjątkowo wymagającym zadaniom przy równoczesnym ułatwieniu migracji z systemów UNIX. Dell odświeżył także dziewięć serwerów PowerEdge (do montażu w szafie, kasetowych i w obudowie typu wieża) oraz trzy stacje robocze Dell Precision z procesorami Intel Xeon 5600 (Westmere).
Tagi: serwer, dell,

 

Stworzone w oparciu o standardowe rozwiązania, serwery PowerEdge dają klientom możliwość wykorzystania zalet „wirtualnej ery”.

  • PowerEdge M910: czterogniazdowy serwer kasetowy z procesorem Intel Nehalem-EX jest dedykowany klientom szukających maksymalizacji korzyści wynikających z wirtualizacji i konsolidacji lub do wykorzystania jako średniej lub dużej wielkości platforma do obsługi baz danych. Serwer może wykorzystywać do 512 GB pamięci RAM w 32 slotach DIMM, oferując tym samym największą skalowalność dostępną w jakimkolwiek rozwiązaniu kasetowym firmy Dell.
  • PowerEdge R910: to idealna platforma do migracji z rozwiązań RISC/UNIX, wdrożenia dużych baz danych lub wirtualizacji. Czterogniazdowy serwer ma rozmiar 4U, procesor Intel Nehalem-EX oraz do 64 slotów pamięci DIMM, zapasowy zasilacz oraz wbudowany „failsafe hypervisor”, który dostarcza wydajności, niezawodności i odpowiedniej skalowalności pamięci niezbędnych do wsparcia newralgicznych dla firmy aplikacji.
  • PowerEdge R810: najlepszy dla klientów, którzy chcą skonsolidować serwery przy wykorzystaniu wirtualizacji, uruchomić serwer pocztowy oraz aplikacje korzystające z baz danych. Dell PowerEdge o rozmiarze 2U występuje w wersji dwu- i czterogniazdowej, wspieranych przez procesor Intel Nehalem-EX. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom z dziedziny zarządzania pamięcią, 32 sloty DIMM mogą być zarządzane przez dwa procesory, pozwalając obsługiwać procesy typowe dla rozwiązań czterogniazdowych.
  • PowerEdge R815: Idealny do wirtualizacji, wydajnego przetwarzania danych, obsługi poczty elektronicznej oraz baz danych. PowerEdge R815 z procesorem AMD Opteron oferuje klientom idealną równowagę pomiędzy skalowalnością pamięci (do 32 slotów DIMM) a możliwością wdrożenia do 48 rdzeni obsługujących poszczególne procesy. Czterogniazdowy PowerEdge w rozmiarze 2U to rozwiązanie dla klientów szukających łatwych w obsłudze i efektywnych kosztowo technologii.

Technologie

  • Inteligentna infrastruktura: Dell Lifecycle Controller pozwala administratorom IT obejrzeć całą posiadaną infrastrukturę, a przy okazji wykonywać szereg podstawowych czynności, jak przygotowanie serwera do pracy, instalowanie aktualizacji, konfiguracja sprzętu czy jego diagnostyka.
  • Niezawodność wirtualizacji: Dell był jedną z pierwszych firm, która zaprezentowała wbudowany hypervisor, ułatwiający i przyspieszający wdrożenie wirtualizacji. Teraz Dell podjął kolejny krok, udostępniając podwójny hypervisor, aby dać klientom dodatkowe bezpieczeństwo podczas zwiększania liczby maszyn wirtualnych w jednym serwerze.
  • Technologia FlexMemory Bridge: zgłoszone do patentu rozwiązanie FlexMemory Bridge daje klientom dodatkową elastyczność w wykorzystywaniu serwera dwugniazdowego oraz pełny dostęp do 32 slotów pamięci DIMM dla jeszcze lepszej wydajności wirtualizacji. Rezultatem jest większa ilość dostępnej pamięci bez potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów.
  • Energooszczędność: Jedenasta generacja serwerów PowerEdge pomaga zwiększyć ogólną efektywność energetyczną dzięki wyposażeniu w rozwiązania zgodne z Energy Smart, w tym zasilacze dopasowane do wymagań serwera, usprawnienia w budowie wewnętrznej oraz zaawansowane zarządzanie chłodzeniem i poborem energii.

Łatwa migracja z systemów UNIX

Najnowsze serwery Dell PowerEdge to idealna platforma do migracji z serwerów RISC/UNIX. Dell pomaga w płynnym przejściu na systemy oparte na architekturze x86. Najnowsze badania firmy IDC pokazują, ze klienci coraz częściej wykorzystują architekturę x86 kosztem rozwiązań RISC/UNIX. Według IDC, sprzedaż serwerów UNIX zanotowała 18.1% spadek (rok do roku, w porównaniu do czwartego kwartału 2008). Dodatkowo, analiza IDC pokazuje, że od 2000 do 2008 roku wzrosła ilość serwerów opartych na architekturze x86, które wspierają newralgiczne aplikacje (wzrost o 595%) i systemy decyzyjne w firmach (wzrost 203% procent). W rezultacie Dell koncentruje się na pomocy klientom w płynnym przejściu na rozwiązania z architekturą x86.

Serwerowe procesory Intel

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej