Strona główna / Maszyneria / Internet 3G w kieszeni
środa 05 maj 2010 | eRKa
Internet 3G w kieszeni
Do uzyskania mobilnego, bezprzewodowego dostępu do Internetu naprawdę nie potrzeba wiele. Wystarczy karta SIM dowolnego operatora sieci komórkowej i karta sieciowa 3G lub router 3G.
Tagi: dlink, router, 3g, wifi,

Trzy takie urządzenia firmy D-Link – karty DWM-152, DWM-156 oraz router DIR-457 – dające dostęp do szerokopasmowego Internetu właśnie pojawiły się na rynku.

dlink dir-457Karty sieciowe USB HSDPA pełnią funkcję mobilnego modemu 3G. Podłączone do komputera umożliwiają użytkownikom dostęp do szerokopasmowych sieci mobilnych. Karty są uniwersalne, współpracują z kartami SIM wszystkich operatorów komórkowych. Karty mogą być również używane z routerami D-Link  jako modem, który umożliwia współużytkowanie łącza 3G przez kilku użytkowników, podłączenie kilku komputerów i innych urządzeń z technologią Wi-Fi (np. serwerów wydruku czy dysków sieciowych). Karta DWM-152 charakteryzuje się prędkością przesyłu danych do 3,6Mb/s, zaś DWM-156 – nawet 7,2 Mb/s.

DIR-457 to mobilny router kieszonkowy, który umożliwia pobieranie danych z szybkością 3,6 Mb/s. Jest idealnym urządzeniem dla każdego, kto potrzebuje dostępu do Internetu w podróży. Dzięki niewielkim rozmiarom i baterii działającej przez dwie godziny podczas transferu danych, DIR-457 zapewnia pełny komfort użytkowania sieci dowolnym miejscu. Router umożliwia dzięki wbudowanemu modułowi 3G również łączność w konsolach do gier, które mają wbudowaną technologię Wi-Fi, takich jak iPod Touch™ lub Nintendo DS™. Wbudowane gniazdo czytnika kart MicroSD można wykorzystać na przenośną pamięć masową.

Internet mobilny cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Jak pokazały badania D-Link Technology Trend obecnie z dostępu do sieci w ten sposób korzysta co dziesiąty internauta (w zeszłym roku takich osób było dwa razy mniej). Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest niezależność od tradycyjnej infrastruktury sieciowej i wygoda użytkowania.

sugerowane ceny detaliczne

  • DWM-152 – 339 PLN netto
  • DWM-156 - 379 PLN netto
  • DIR-457 – 999 PLN netto

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej