Strona główna / Maszyneria / Firmowe sieci na serwerze Embedosa z Intelem
środa 04 lipiec 2007 | Cezary TCHOREK-HELM
Firmowe sieci na serwerze Embedosa z Intelem
Embedos - producent gotowych serwerów sieciowych oraz Intel, nawiązały współpracę technologiczno-handlową. Najnowsze produkty Embedosa – serwery ethernus 2 oparte na komponentach Intela - realizują koncepcję serwera dla biznesu. Embedos i Intel ułatwiają wzrost zainteresowania rozwiązaniami wydajnymi, bezpiecznymi i łatwymi w obsłudze, które nie będą zbyt kosztowne.
Tagi: intel, procesor, serwer,

Intel vPro w ethernusie 2

Porozumienie o współpracy technologicznej i handlowej pomiędzy firmą Embedos producentem serwerów plug-and-play a Intelem liderem rynku procesorów serwerowych otwiera dla obu firm szerokie perspektywy. Zapowiadana od dawna, nowa linia gotowych serwerów ethernus 2 to pierwsze serwero-routery przygotowywane do obsługi technologii Intel vPRO, której kluczowymi zaletami są: możliwość zarządzania zdalnego, zwiększone bezpieczeństwo i energooszczędność. Autorski system operacyjny EmbedOS dla gotowych serwerów uzupełnia technologię Intela vPRO, rozwijając jej założenia w warstwie aplikacji użytkowych. W efekcie współpracy na rynek trafił serwer posiadający wszystkie funkcje wymagane w nowoczesnym biznesie, gotowy do użycia już po wyjęciu z pudełka, wydajny, elastyczny i w pełni zarządzany zdalnie.

Spójnie i funkcjonalnie

Funkcjonalne możliwości oraz spójność platformy sprzętowej Intela pozwoliła firmie Embedos zaprojektować dopasowane do niej oprogramowanie. Dzięki temu ethernus 2 jako rozwiązanie sprzętowo-programowe oferowane w kilku wersjach dla różnych segmentów rynku, przewyższa wydajnością i stabilnością standardowe serwery o podobnej, a nawet lepszej konfiguracji sprzętowej.

Profesjonalne komponenty serwerowe i wykorzystana technologia Intela przyczyniła się do znaczącego postępu w dziedzinie bezpieczeństwa, realizowanemu w warstwie oprogramowania i samego sprzętu. Ethernus 2 realizuje standard replikacji pracy dysków RAID 1, dzięki czemu kluczowe dane są chronione przed zniszczeniem zaś wymagający użytkownicy sieciowi docenią redundantny zasilacz ethernusa 2, który zagwarantuje stałą dostępność serwera nawet w przypadku awarii.

Więcej serwerów dla MSP

Dla firmy Embedos kluczowe jest, że w serwerach ethernus 2 pojawia się najnowsza technologia Intela, którego doświadczenie w zakresie profesjonalnych rozwiązań klasy enterprise pozwoliło polskiemu producentowi zaproponować nowe rozwiązanie atrakcyjne zarówno dla sektora MSP jak i dużych firm. Intel obecny technologicznie w nowej klasie gotowych i łatwych w użyciu urządzeń ethernus 2 wchodzi do małych i średnich firm, które do tej pory nie korzystały z rozwiązań serwerowych.

Niskie TCO gwarantowane

„Do wejścia na te rynki przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu, jednak dopiero dzięki nawiązaniu współpracy z Intelem stało się to możliwe. ethernus 2 jest gotowym rozwiązaniem sprzętowo-programowym i stanowi alternatywę dla tradycyjnych serwerów, na których trzeba dodatkowo zainstalować i skonfigurować serwerowy system operacyjny” – mówi Łukasz Bieńko, dyrektor generalny Embedosa.

„Konkurencja w tych segmentach rynku jest ogromna, uważam jednak, że innowacyjność, łatwość obsługi oraz niski współczynnik TCO (total cost of ownership) będą głównymi atutami naszych produktów w walce o wysoką pozycję na polskim rynku. Zamierzamy również rozwinąć eksport, gdyż ethernus 2 jest urządzeniem na tyle unikatowym, że interesują się nim zagraniczni integratorzy.” – dodaje Bieńko.

ethernus 2 - pierwsze wersje już dostępne

Nowy serwer Embedosa dostępny będzie w 4 wersjach przeznaczonych do zastosowania sieciach o różnej wielkości i architekturze. Jako pierwsza na rynek trafiła wersja SMB przeznaczona dla małych i średnich firm posiadających do ok. 50 komputerów. Pozostałe odmiany ethernusa 2 będą dostępne we wrześniu.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej