Strona główna / Maszyneria / Nowa wersja Google Analytics
poniedziałek 23 lipiec 2007 | Cezary TCHOREK-HELM
Nowa wersja Google Analytics
Firma Google udostępniła nową wersji pakietu Google Analytics™, służącego do monitorowania ruchu na stronach internetowych. Produkt został w całości zaprojektowany od nowa oraz wyposażony w nowe funkcje - raportowanie poprzez e-mail, dowolnie konfigurowalne ekrany startowe (dashboard) oraz ulepszone ekrany map.
Tagi: google, www, internet,

Najważniejsza rzecz: świadomość

W nowej wersji Google Analytics dane umieszczane są w zestawach raportów, pozwalając użytkownikom na podejmowanie świadomych decyzji dotyczących zarządzania serwisem oraz kampanii Google AdWords™. Google Analytics pozwala prześledzić skuteczność internetowych akcji marketingowych takich jak reklamowe kampanie internetowe lub programy CPC („cost per click” – cena za kliknięcie) oraz tworzyć raporty e-mail, które można przesyłać do współpracowników zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Emailowe raporty i dashboardy

Nowa wersja Google Analytics oferuje lepszą widoczność ważnych danych, przejrzystą grafikę i intuicyjną nawigację. Program omawia dane korzystając z prostego języka, dzięki czemu właściciele serwisów mogą podejmować bardziej świadome decyzje.

Narzędzie zawiera również karty wyników oraz podsumowania, które przekształcają informacje w podsumowania głównych wskaźników wydajności oraz dostarczają konkretnych informacji dotyczących użytkowników. Raporty poprzez e-mail oraz zwiększona przejrzystość wykresów pozwalają użytkownikom uzyskiwać więcej oryginalne informacji zaś dowolnie konfigurowalne ekrany startowe (dashboard) gwarantują, że właściwe dane dotrą do właściwych osób w optymalnym czasie. Wszystko to pozwala zwiększyć świadomość użytkownika, którym jest przecież często firma, której obroty i przychody w dużym stopniu zależą od przyjazności strony www i trafiku na stronie.

Internetowy handel i reklama wzmocnione

Paul Muret, Engineering Director w Google podkreślił, że „nowa wersja Google Analytics pozwoli reklamodawcom oraz właścicielom serwisów lepiej poznać potrzeby
ich klientów, a co za tym idzie, zwiększyć stopę zwrotu z inwestycji polepszając jednocześnie jakość korzystania z handlu internetowego przez klientów”. Usługa Google Analytics jest zintegrowana z Google AdWords zaś nowo-zarejestrowani użytkownicy będą otrzymywać natychmiastowy dostęp do nowej wersji narzędzia. W ciągu kilku następnych tygodni nowa wersja Google Analytics zostanie również zaprezentowana obecnym użytkownikom.

Wideo i blog

Krótka i przystępna wizualizacja pokazuje jak przydatnym narzędziem staje się Google Analytics i jakie rodzaje wiedzy może nam dostarczyć. Warto też wspomnieć o osobnym blogu, który w przypadku użytkowników serwisu służy jako platforma informacji i wymiany wiedzy.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej