Strona główna / Maszyneria / Nowe kamery do monitoringu IP
niedziela 12 wrzesień 2010 | Serwis prasowy
Nowe kamery do monitoringu IP
Monitoring IP jest alternatywą dla telewizji przemysłowej CCTV. Zapewnia lepszą jakość obrazu, łatwiejsze zarządzanie oraz tańsze przechowywanie nagrań z monitoringu. D-lnk wprowadza na rynek europejski kamery IP DCS-3710, DCS-6818 i DCS-5635. Rozwiązania D-Linka mogą posłużyć do stworzenia sieci monitoringu IP od podstaw bądź modernizacji już istniejących systemów monitoringu, opartych na telewizji analogowej.

Korzyści jakie daje monitoring IP

  • brak konieczności instalowania kosztownego okablowania i kamer dzięki wykorzystaniu istniejącej sieci, technologii Power over Ethernet (PoE) i technologii bezprzewodowych,
  • lepsza jakość cyfrowego obrazu,
  • niższe koszty archiwizacji cyfrowego obrazu,
  • łatwe przeszukiwanie przechwyconego obrazu,
  • szereg funkcji zarządzania przechwytywaniem i archiwizowaniem obrazu.

Dane techniczne nowych kamer

  • D-Link DCS-3710 — wysokiej klasy kamera sieciowa WDR, wyposażona w czujnik CMOS Megapixel WDR Progressive Scan 1/3 cala oraz obiektyw 2,8-12 mm z automatyczną przesłoną. Model DCS-3710 zapisuje obraz wideo w każdych warunkach atmosferycznych i przy różnym oświetleniu. Dzięki wyjmowanym filtrom podczerwieni możliwy jest monitoring nocny. Obraz wideo wysokiej jakości może być przechwytywany również przy ostrym słońcu oświetlającym monitorowane obiekty od tyłu. Model został wyposażony w technologię PoE oraz gniazdo kart SD, co umożliwia łatwą instalację w dowolnej lokalizacji.
  • D-Link DCS-6818 — bardzo szybka i wydajna kamera sieciowa z obudową w formie kopuły, będąca doskonałym rozwiązaniem do nadzoru IP dla firm.Model ten został wyposażony w czujnik CCD EX-View ¼ cala firmy Sony, który gwarantuje wyjątkową jakość obrazu. Wydajna technologia SoC pozwala uzyskać kompresję wideo w czasie rzeczywistym w formatach MPEG-4 i Motion JPEG.
  • D-Link DCS-5635 — kamera o dużej wydajności do profesjonalnego nadzoru i monitoringu zdalnego. Obiektyw z dziesięciokrotnym zoomem optycznym cechuje się dużą ostrością, która umożliwia rozpoznawanie twarzy, numery tablic rejestracyjnych i innych ważnych szczegółów trudnych do uchwycenia z użyciem wyłącznie zoomu cyfrowego

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej