Strona główna / Maszyneria / Co to jest specyfikacja serwera?
sobota 23 październik 2010 | Daniel Kotyras
Co to jest specyfikacja serwera?
Inwestując w jakąkolwiek usługę należy dokładnie sprawdzić, za co przedsiębiorstwo będzie płaciło. W przypadku serwera, który kupowany jest na lata, należy zrobić to bardzo dokładnie. Od prawidłowego działania hostingu zależeć będzie, jakość funkcjonowania firmowego serwisu WWW oraz poczty elektronicznej.
Tagi: hosting, serwer, www, firma,
   

Wszelkie nieprawidłowości z pewnością będą rzutować na wizerunek przedsiębiorstwa. Chcąc poznać szczegóły usługi należy poświęcić chwilę na zapoznanie się z jej specyfikacją.

  • Specyfikacja serwera jest dokumentem określającym parametry hostingu, takie jak powierzchnia dyskowa, dopuszczalny transfer, itp.
  • Zawiera również określone limity np. w liczbie domen przekierowanych na serwer, stworzonych kont poczty e-mail lub kont FTP, a także dodatkowe usługi, które wchodzą w skład zamówienie.
  • W przypadku serwerów Active oferowanych w serwisie nazwa.pl specyfikacja zawiera m.in. informacje o stosowanych filtrach antywirusowych i antyspamowych oraz oprogramowaniu autorskim. Są to np. programy Active.admin służący do zarządzania serwerem i Active.office – wspomagający zarządzanie korespondencją w firmie.

Każdy profesjonalny usługodawca powinien posiadać na swojej witrynie wraz z ofertą hostingu, gotowe do pobrania pliki ze specyfikacją usług. Powinien on być umieszczony w widocznym miejscu tak, by ich znalezienie nie nastręczało potencjalnemu usługobiorcy większych trudności. Brak, ubóstwo zawartych informacji lub ich nieczytelność mogą rodzić podejrzenia, co do jakości zamawianych usług.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej