Strona główna / Maszyneria / Odblokuj dodatkowy rdzeń
poniedziałek 01 listopad 2010 | Serwis prasowy
Odblokuj dodatkowy rdzeń
Na nowych płytach głównych opartych o chipsety współpracujące z procesorami AMD standardowo obecna jest technologia Core Releaser. Pozwala ona na odblokowywanie ukrytych rdzeni w procesorach AMD AM3.

FOXCONN sukcesywnie wprowadza technologię Core Releaser również w starszych modelach płyt głównych z chipsetami AMD za pomocą zaktualizowanych BIOS-ów. Ostatnio do tego grona dołączyły modele A6GMV, A74ML i M61PMP.

Jak to zrobić

W niektórych procesorach produkowanych przez AMD istnieje możliwość odblokowania dodatkowego/dodatkowych rdzeni – standardowo „ukrytych”. Procesory, które najczęściej udaje się odblokować to:

  • AMD Phenom II X2 550 Black Edition
  • AMD Phenom II X2 555 Black Edition
  • AMD Phenom II X3 720 Black Edition

Możliwość odblokowywania rdzeni nie jest nowością, jednak nigdy jeszcze ten proces nie był tak prosty. Wystarczy, mając płytę główną FOXCONN z funkcją Core Releaser z odpowiednim procesorem, włączyć odpowiednią funkcję w BIOS-ie.

Dodatkowo warto poszukać procesora o określonym steppingu. Listę modeli szczególnie wartych uwagi można znaleźć na forach poświęconych procesorom AMD. Przy odrobinie szczęścia można zostać właścicielem czterordzeniowego procesora AMD Phenom II.Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej