Strona główna / Maszyneria / Historia wyszukiwań on-line
piątek 03 sierpień 2007 | Redakcja
Historia wyszukiwań on-line
Funkcja Historii online w serwisie Google została udostępniona w języku polskim. Użytkownicy – korzystając z przeglądania pełno tekstowego - będą mogli szybko i łatwo znajdować witryny, które odwiedzili w przeszłości. Funkcja pozwala także edytować lub usuwać pozycje z historii WWW. Z Historii online będą korzystały wyłącznie osoby, które wyrażą na to zgodę i posiadają konto pocztowe Gmail
Tagi: www, google, internet,

Wczorajsza premiera jest częścią szerszej inicjatywy Google, której celem jest zaoferowanie użytkownikom bardziej użytecznych wyników i ściślejszej kontroli. Wyrażając zgodę na korzystanie z Historii online, użytkownicy pozwolą firmie na dostarczanie bardziej spersonalizowanych i ukierunkowanych wyników wyszukiwania.

Pod kontrolą

Historia online jest spersonalizowana w takim stopniu, w jakim życzy sobie użytkownik. Jeśli na przykład jego Historia zawiera pytania, które wolałby zachować dla siebie, Google umożliwia zmodyfikowanie, wstrzymanie lub usunięcie tych pozycji. Użytkownicy mogą też w dowolnym momencie wyłączyć usługę Historii online.

Sep Kamvar - główny inżynier ds. personalizacji - powiedział: „Czy kiedyś zginęło wam w sieci coś, co wcześniej wam się spodobało: zabawne wideo, przepis na ciasto czekoladowe, ciekawy artykuł? Od dziś takie zdarzenia należą do przeszłości. Dzięki historii WWW znajdziecie to łatwo z dowolnego komputera. Historia online, która zastępuje historię wyszukiwania, pozwala zajrzeć w przeszłość i odwiedzić stare witryny — przeszukiwać wszystkie strony, które kiedyś odwiedziliście”.

Jak?

Chcąc skorzystać z Historii online, użytkownicy muszą utworzyć konto Google i włączyć funkcję PageRank™ paska narzędzi Google Toolbar™. Pasek ten jest zintegrowany z przeglądarką i pomaga odpowiednio dopasowywać strony odwiedzane za pośrednictwem konta Google. Użytkownicy, którzy korzystają już z historii wyszukiwania, zauważą, że nazwa tej usługi została zmieniona na Historię online.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej