Strona główna / Maszyneria / Cztery rdzenie Intela dla domu
sobota 25 sierpień 2007 | Redakcja
Cztery rdzenie Intela dla domu
Aż tak szybko? Tak, teraz procesory czterordzeniowe to już nie tylko serwery i centra obliczeniowe, ale niesłychana gratka dla bezkompromisowych graczy i wszystkich tych, którzy chcą mieć wreszcie komputer, z którego można wycisnąć więcej niż to się śniło komukolwiek jeszcze kilka miesięcy temu. Wydajność, która niegdyś była domeną superkomputerów, może dziś trafić na Twoje biurko, umożliwiając robienie nowych, niezwykłych rzeczy.
Tagi: intel, procesor,

Quad Q6600 – 2,4 GHz

Zacznijmy od procesora Intel® Core™2 Quad Q6600 (2,4 GHz) – to cztery elektroniczne mózgi w jednym komputerze PC, co zapewnia niesłychaną szybkość i błyskawiczny czas reakcji najbardziej wymagających aplikacjach multimedialnych. Mikroprocesory te opierają się na mikroarchitekturze Intel® Core™, są przeznaczone do wydajnych maszyn biurkowych i komputerów do gier, a ich pełna wydajność będzie widoczna w wielowątkowych aplikacjach pisanych z myślą o tych segmentach.

Komputery wyposażone w procesor Intel Core 2 Quad doskonale nadają się do wyświetlania filmów w wysokiej rozdzielczości i stanowią multimedialne kombajny, które umożliwiają jednoczesne uruchamianie licznych aplikacji. Dzięki czterem rdzeniom procesor może sterować przepływem wielu strumieni cyfrowych np. przez cały dom, a zatem stanowi idealną platformę dla komputerów opartych na technologii Intel® Viiv™

Jeszcze więcej? Extreme QX6700...

Jeśli chcesz mieć pewność, że każda Twoja najnowsza gra będzie działać jak nikomu, jest jeszcze jedno ekstremalne rozwiązanie: Intel Core™ 2 Extreme QX6700. To on zapewni wydajność nawet do 80% wyższą niż najszybszy do tej pory procesor dwurdzeniowy Intel Core 2 Extreme X6800. Już dziś nie ma on sobie równych w grach, ale prawdziwą moc pokaże dopiero w nadchodzących grach napisanych z użyciem wielowątkowości. Intel Core 2 Extreme QX6700 taktowany jest zegarem o częstotliwości 2,66 GHz i pracuje z FSB 1066 MHz. Procesor obsługiwany jest przez płyty główne z chipsetem Intel 975X Extreme.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej