Strona główna / Maszyneria / Mapa na firmowej stronie WWW
czwartek 30 sierpień 2007 | Redakcja
Mapa na firmowej stronie WWW
Portal mapowy mapGo.pl - uruchomiony przez firmę IMAGIS - udostępnił nową usługę – MapGo na Twojej stronie WWW. Dzięki niej, każdy właściciel strony WWW może mieć dostęp do wielu funkcji takich jak m.in. wyświetlanie map, znajdowanie i pokazywanie adresów pocztowych (tzw. geokodowanie), znajdowanie najkrótszych lub najszybszych tras pomiędzy wskazanymi punktami. Serwis zapewnia dostęp do 2 milionów punktów adresowych, 1749 planów miast i miejscowości.
Tagi: internet, msp, www, firma,

Podstawa to nawigacja

MapGo na Twojej stronie WWW umożliwia nie nie tylko łatwą prezentację na mapie głównej siedziby i np. wszystkich punktów handlowych firmy ale jednocześnie daje klientowi narzędzie do zaplanowania dojazdu do wybranego punktu z dowolnego miejsca w Polsce. Dokładnie takie same mapy są podstawą  rodziny systemów nawigacji samochodowej MapaMap firmy IMAGIS. MapGo na Twojej stronie WWW dostępna jest zarówno w bezpłatnej, podstawowej wersji dla użytkowników prywatnych jak i w modułowej wersji komercyjnej, w której opłata zależna jest od liczby „wejść na mapę” gdzie opłata zależy od faktycznego wykorzystania map nie zaś za proste pobranie danej mapy.  

Usługa może być używana zarówno dla stron internetowych zlokalizowanych na własnym serwerze jak i obcym (usługowym). W trakcie analizy oferty warto zapoznać się ze szczegółami technicznymi oraz regulaminem.

Jak to działa?

mapGo na Twojej stronie WWW to usługa udostępniona użytkownikom za pomocą API – skryptu JavaScript, na dowolnej stronie internetowej można uruchomić funkcjonalności znane z portalu mapGO.pl. Usługa umożliwia m.in. wyświetlanie map, znajdowanie i pokazywanie adresów pocztowych (tzw. geokodowanie), znajdowanie najkrótszych lub najszybszych tras pomiędzy wskazanymi punktami. Wykorzystując dokumentację z przykładami użycia MapGo API, użytkownik w prosty sposób może wykorzystać wszystkie funkcjonalności związane z mapą.

Dostęp do platformy mapGO jest autoryzowany. Każdy użytkownik otrzymuje w mapGO indywidualne konto, co zapewnia dużą elastyczność: można zmieniać wygląd strony, a także sposób wyświetlania mapy – nie wchodząc w zawiłości techniczne rozwiązania. W celu dokładnego zapoznania się z możliwościami i technologia umieszczania map na stronach WWW użytkownik powinien pobrać szczegółową dokumentację  do mapGO API.

Pokaż firmę na mapie

Usługa mapGO to niezwykle prosta i czytelna forma prezentacji firmy w Internecie. Mapa na stronie to wygodny sposób pokazania oddziałów firmy, sklepów, restauracji, atrakcji turystycznych w mieście czy miejsc wykonania fotografii prezentowanych w galerii zdjęć. To również narzędzie umożliwiające wyznaczenie optymalnej trasy dojazdu, lokalizacji najbliższej placówki od wskazanego miejsca, czy pokazania podziału regionalnego firmy.

Transport, turystyka, handel, dystrybucja…

Dobrym przykładem jest wykorzystanie mapy na stronie firmy transportowej. Właściciele firm transportowych chcieliby lokalizować w czasie rzeczywistym swoich pracowników. mapGO to gotowe narzędzie mapowe pozwalające wyświetlać aktualną pozycję na podstawie współrzędnych geograficznych z odbiornika GPS, w który będzie wyposażony pracownik firmy transportowej. Gospodarstwa agroturystyczne mogą dzięki mapGO umożliwić gościom precyzyjną lokalizację gospodarstwa oraz pokazać najbliższe otoczenie, atrakcje turystyczne, dostęp do obiektów użyteczności publicznej (sklepów, aptek, etc.), informacji turystycznej, itp. Mapa na stronie takiego gospodarstwa może być wzbogacona o obiekty POI (Point of Interest) oraz obiekty z własnej bazy danych wraz pełną informacją o każdym z nich.

Z kolei klientom firmy dystrybucyjnej czy handlowej MapGO umożliwia szybkie sprawdzenie czy znajdują się w zasięgu strefy dowozu tej firmy i ew. skąd będą one jechały. Można także zdefiniować strefy opłat - klient wpisując swój adres szybko może wtedy sprawdzić ile będzie go kosztować transport zamówionych produktów (towarów).

Zawartość mapGo

Portal mapGO zawiera cyfrowe mapy Polski, w skład, których wchodzi: 2 miliony punktów adresowych, 1749 szczegółowych planów, 95 632 obiekty użyteczności publicznej (POI) takich jak hotele, restauracje, stacje benzynowe, bankomaty, szpitale, apteki, warsztaty samochodowe, 395 075 kilometrów dróg - umożliwiających dotarcie do każdej miejscowości w Polsce (w tym 299 021 km dróg asfaltowych i 95 054 km dróg gruntowych.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej