Strona główna / Maszyneria / Sprawdź funkcjonalność serwera hostingodawcy
sobota 26 marzec 2011 | Natalia Niebielska
Sprawdź funkcjonalność serwera hostingodawcy
Przed zakupem serwera należy sprawdzić, jakie oprogramowanie oferuje nam usługodawca. Narzędzia powinny być intuicyjne w obsłudze i zapewniać bezpieczeństwo usług. To bardzo ważne, gdy klient często dokonuje aktualizacji danych zawartych na serwerze.
 

 

 

Najważniejszym narzędziem jest panel do zarządzania serwerem. Przykładowo, w serwisie nazwa.pl do tego celu udostępniony jest program Active.admin. Po zalogowaniu się przez przeglądarkę internetową, można sprawnie zarządzać kontami e-mail, bazami danych oraz kontami FTP. Dzięki Active.admin można również dodawać domeny, konfigurować ustawienia serwera i monitorować jego statystyki. Statystyki powinny być przejrzyście przedstawione – w formie graficznej i liczbowej.

  • Hosting to głównie przestrzeń dyskowa, na której przechowywane są pliki, dlatego ważne jest, aby administracja powierzchnią serwera była prosta dla użytkownika. Oprogramowanie powinno pozwalać na rozdysponowanie przestrzeni dyskowej zgodnie z potrzebami, pomiędzy  strony WWW, konta e-mail i bazy danych. Najlepiej, aby można było to zrobić za pomocą „suwaków”, bądź poprzez wpisanie danej wartości liczbowej.
  • Wybierając serwer, warto zwrócić uwagę także na dodatkowe możliwości takie jak ustawienie powiadomienia SMS o nowych wiadomościach lub też przekierowanie poczty na inne adresy e-mail. Takie funkcjonalności znacznie ułatwiają pracę i pozwalają na efektywne wykorzystanie opcji dostępnych na serwerze.
  • Istotnym aspektem jest również możliwość wyboru wersji językowej oprogramowania do zarządzania serwerem. Czyni to taką usługę bardziej uniwersalną, dostępną dla większego grona użytkowników.
  • Najlepszym sposobem na sprawdzenie funkcjonalności oprogramowania, jest przeprowadzenie kilku testowych akcji (np. założenie bazy danych, przekierowanie domeny na serwer, założenie konta e-mail). Wybór serwera, do którego dołączone jest autorskie oprogramowanie to bardzo korzystne rozwiązanie dla jego użytkowników.
Dlatego warto wybrać hostingodawcę, który w ramach serwera oferuje swoim klientom programy specjalnie dopasowane do swoich usług.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej