Strona główna / Maszyneria / Nowy mobilny Dell dla firm
wtorek 11 wrzesień 2007 | Cezary Tchorek-Helm
Nowy mobilny Dell dla firm
Seria Dell Precision ma już 10 lat. Z tej okazji firma Dell zaprezentowała nową mobilną stację roboczą dla klientów biznesowych. Komputer jest zbudowany z komponentów dla najbardziej wymagających użytkowników, korzysta przy tym z najnowszej linii procesorów Intel Core 2 Duo. Zgodnie ze światową tendencją w tym sektorze produktów, nacisk położono na wydajność energetyczną oraz obniżenie wagi sprzętu.
Tagi: dell, intel, firma, msp, notebook,

Stacja mobilna dla wymagających

Dell zaprezentował mobilną stację roboczą Precision™M6300, która udostępnia wydajność komputera stacjonarnego w przenośnej obudowie, pozwalając inżynierom, artystom, deweloperom i innym profesjonalistom na uruchamianie najważniejszych aplikacji w terenie.

Świętująca 10 rocznicę linia Precision jest najlepiej sprzedającą się profesjonalną stacją roboczą na świecie. Dell projektuje i certyfikuje stacje Precision tak, aby działało na nich najpopularniejsze profesjonalne oprogramowanie z zakresu inżynierii, tworzenia multimediów, badań naukowych czy finansów. Dell Precision M6300 zbudowano w oparciu o najnowsze rozwiązania z zakresu procesorów, grafiki OpenGLŽ, rozdzielczości ekranu czy pamięci – przez co dostarcza wyjątkową, mobilną wydajność.

"Klienci kupują stacje robocze, ponieważ muszą wykonać swoją pracę. M6300 przeznaczony jest dla tych, którzy pracują na wymagających aplikacjach i potrzebują maksymalnej wydajności komputera bez względu na to, gdzie się znajdują", powiedział Eric Greffier, dyrektor działu Client Solutions, Dell EMEA.

Dell Precision M6300

Stacja robocza o symbolu M6300 wykonana została ze stopu magnezu, a przy tym posiada wzmocniony szkielet, co pozwoliło na zwiększenie trwałości całej konstrukcji i obniżenie wagi do 3.86 kg. Do dyspozycji mamy matryce o przekątnej 17 cali i rozdzielczości 1440x900 lub 1920x1200 pikseli i pokryciu matowym lub odblaskowym.

Montowany procesor to 64-bit IntelŽ Core™ 2 Duo i Extreme Edition (do X7900) jest taktowany zegarem 2.8GHz współpracującym z 4GB pamięci RAM oraz kartą graficzną NVIDIA Quadro FX 1600M OpenGL, która w aplikacjach wykorzystujących grafikę osiąga do 70% większa wydajność.

Ponadto do dyspozycji mamy dysk twardy o pojemności 200GB oraz nagrywarkę DVD-RW lub czytnik Blu-ray z funkcją zapisu DVD-RW.

Standardem energooszczędności jest norma Energy Star 4.0

Cena i dostępność

Ceny stacji Dell Precision M6300 zaczynają się od 7.296 PLN netto zaś sprzęt można zamawiać na platformie Dell'a  od 4 września 2007.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej