Strona główna / Maszyneria / Premiera GIGABYTE Z68 z mSATA oraz Intel Smart Response
niedziela 29 maj 2011 | Tim Handley
Premiera GIGABYTE Z68 z mSATA oraz Intel Smart Response
Debiutujące produkty GIGABYTE wykorzystują możliwości oferowane przez układy Intel 6, przede wszystkim technologię Intel Smart Response, która znacznie przyśpiesza pracę systemu. Najnowsze płyty główne GIGABYTE Z68, jako pierwsze na świecie, są wyposażone w złącza mSATA oraz udostępniają użytkownikom rewelacyjną technologię GIGABYTE Touch BIOS, dzięki której zarządzanie nawet zaawansowanymi ustawieniami BIOS jest proste i intuicyjne.

Dzisiaj w sprzedaży dostępnych jest już 11 modeli, kolejnych 9, w tym przynajmniej 4 z obsługą mSATA, trafi na rynek jeszcze w czerwcu bieżącego roku.

To dla nas niezmiernie ważne aby zaoferować użytkownikom jak najszerszą ofertę produktów wykorzystujących rewelacyjny chipset Z68 Express. Najnowsze płyty główne GIGABYTE Z68, oprócz wysokiej wydajności, zapewniają także dostęp do szeregu unikalnych rozwiązań takich jak Touch BIOS czy złącza mSATAĄ¨ - powiedział Richard Chen, wiceprezydent ds. sprzedaży i marketingu GIGABYTE.

GIGABYTE Z68 dostępne modele płyt głównych

Modele bez zintegrowanego układu graficznego

Z68X-UD7-B3

Z68X-UD5-B3

Z68X-UD4-B3

Z68X-UD3P-B3

Z68X-UD3R-B3

Z68X-UD3-B3

Z68A-D3-B3

 

Modele z zintegrowanym układem graficznym

Z68X-UD3H-B3

Z68A-D3H-B3

Z68MX-UD2H-B3

Z68MA-D2H-B3

Modele ze zintegrowanym układem graficznym oraz złączami mSATA ĄV dostępne wkrótce

Z68XP-UD3

Z68XP-D3

Z68AP-D3

Z68P-DS3

Kolejne modele, które nie są uwzględnione w powyższym zestawieniu, zostaną zaprezentowane przed końcem drugiego kwartału bieżącego roku.

GIGABYTE Z68 - funkcje

Innowacyjny sposób modyfikacji ustawień BIOS (dostępny wyłącznie dla płyt głównych GIGABYTE Z68).

Dla znacznej grupy użytkowników zmiana nawet najprostszych ustawień BIOS jest zbyt trudna i skomplikowana ze względu na archaiczny sposób nawigacji. W przypadku niektórych wersji płyt głównych wprowadzono obsługę myszy w BIOS-ie. Jednak rozwiązanie to ułatwiło tylko w niewielkim stopniu możliwość zmian ustawień BIOS. Touch BIOS, opracowany przez inżynierów GIGABYTE, oferuje w pełni graficzny i intuicyjny system umożliwiający konfigurację BIOS-u, bez względu na to czy korzystamy z klawiatury, myszy lub dotykowego ekranu. W przypadku komputerów wyposażonych w dotykowe ekrany, zmiana konfiguracji BIOS za pomocą GIGABYTE Touch BIOS, jest równie prosta i intuicyjna jak obsługa interfejsu iPhone.

Zarządzaj BIOS-em za pomocą ikon

GIGABYTE przygotował zestaw czytelnych ikon, które symbolizują podstawowe funkcje BIOS. Dzięki nim użytkownicy mogą np. zmienić napięcie i mnożnik CPU po prostu klikając na ikonę Overclocking lub przejść do monitorowania parametrów pracy systemu wybierając ikonę PC Status. W GIGABYTE Touch BIOS znajdziemy również ikony reprezentujące najpopularniejsze aplikacje do zarządzania pracą komputera, takie jak Quick Boost czy @BIOS, co pozwala na wprowadzenie dowolnych zmian w konfiguracji naszego systemu.

Intuicyjna nawigacja

Interfejs GIGABYTE Touch BIOS został zaprojektowany tak, aby zapewnić w pełni intuicyjną i łatwą obsługę. Duże ikony pozwalają na bezproblemową nawigację zarówno za pomocą myszy jak i interfejsu dotykowego. Ponadto GIGABYTE zadbał o dodanie czytelnych opisów poszczególnych paneli i ikon oraz wygodnych suwaków służących do przesuwania zawartości danego ekranu. Dzięki temu użytkownicy mogą swobodnie przełączać się pomiędzy poszczególnymi opcjami konfiguracyjnymi oraz zmieniać wybrane parametry pracy komputera.

Dostosuj Touch BIOS do własnych potrzeb

Jednym z plusów GIGABYTE Touch BIOS jest możliwość dostosowania ustawień aplikacji do własnych preferencji. Użytkownicy mogą zmieniać pozycję ikon, usuwać je lub dodawać te, z których najczęściej korzystają. Zmian dokonamy zarówno za pomocą myszy jak i używając interfejsu dotykowego.

Zmiana ustawień BIOS bez konieczności wchodzenia do BIOS-u

Użytkownicy korzystający z GIGABYTE Touch BIOS nie muszą ponownie uruchamiać komputera aby przejść do ustawień BIOS-u. Zalet takiego rozwiązania jest wiele, jako przykład może nam posłużyć zmiana priorytetu bootowania systemu. Dzięki GIGABYTE Touch BIOS wystarczy tylko kliknąć na odpowiednie ikony aby wprowadzić interesujące nas zmiany, które zostaną uwzględnione przy następnym uruchomieniu komputera. Pozwala to na znaczne oszczędności czasu, zwłaszcza w przypadku użytkowników często wprowadzających własne modyfikacje w ustawieniach BIOS-u.

Technologia Intel Smart Response

Seria płyt głównych GIGABYTE Z68 wykorzystuje zaawansowaną technologię Intel Smart Response, która wpływa na wzrost wydajności (poziom porównywalny do komputerów wyposażonych w dyski SSD). Rozwiązanie to bazuje na systemie inteligentnej pamięci podręcznej, do której kopiowane są całe bloki z najczęściej wykorzystywanymi przez użytkownika aplikacjami. Przeprowadzone testy (PC Mark Vantage) wykazują, że komputery wyposażone w płyty główne GIGABYTE Z68 z technologią Intel Smart Response są o około 2x szybsze w porównaniu do systemów zbudowanych w oparciu o hybrydowe pamięci masowe oraz 4x szybsze od komputerów wyposażonych w klasyczne dyski HDD.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej