Strona główna / Maszyneria / Lumix GF3 plus SUMMILUX 25 mm
sobota 18 czerwiec 2011 | Cezary Tchorek-Helm
Lumix GF3 plus SUMMILUX 25 mm
Można zakładać, że ojcowie micro 4/3 są szczęśliwi. Rynek zaakceptował nowy standard więc Panasonic idzie za ciosem i wprowadza Lumixa GF3 z rodziną wymiennych obiektywów. Przewaga nad niepełnowymiarowymi lustrzankami jest prosta: kompaktowe wymiary, waga oraz podobnej jakości fotografia i klipy wideo.


Aparat, dzięki małej obudowie, która mieści się w kieszeni, i wadze zaledwie 225 g można nosić ze sobą wszędzie. LUMIX GF3 realizuje wideo w rozdzielczości full HD (1920 x 1080) w formacie AVCHD. Dzięki funkcjom ciągły AF i śledzenie AF aparat automatycznie koncentruje się na filmowanym obiekcie i podąża za nim nawet, gdy jest on w ruchu.  Osobny przycisk na wierzchu obudowy pozwala użytkownikowi natychmiast rozpocząć filmowanie.

Wielość funkcji

 • System wysokiej rozdzielczości Live View pozwala zobaczyć wpływ ustawień na obraz przed wykonaniem zdjęcia. Duży, 3-calowy ekran LCD (460 000 punktów) o szerokim kącie widzenia umożliwia prostą obsługę aparatu przez dotyk.
 • Intuicyjny ekran dotykowy aparatu LUMIX GF3 daje pełną kontrolę nad wykonywaniem zdjęć. Jednym dotknięciem dużego ekranu LCD można natychmiast nastawić ostrość na wybrany obiekt lub na tło.
 • Dzięki funkcji Intelligent D-range Control aparat LUMIX GF3 umożliwia fotografom o różnym poziomie zaawansowania osiąganie bogatej reprodukcji kolorów zgodnej z wymaganiami profesjonalistów. Kolory wyglądają bardzo naturalnie, ponieważ aparat optymalizuje  ekspozycję i zapewnia lepsze odtworzenie gradacji i szczegółów.
 • Tryb Creative Control umożliwia dodawanie na zdjęciach efektów wizualnych, takich jak Retro, High Key, Sepia i High Dynamic, co dotychczas wymagało późniejszej obróbki
  za pomocą oprogramowania. Ponadto ustawienia przy wykonywaniu portretów umożliwiają dokładniejszą regulację kontrastu, ostrości i nasycenia oraz redukcję szumów, co pozwala uzyskać doskonałe zdjęcie.

Opracowany przez firmę Panasonic zestaw funkcji Intelligent Auto Plus (iA+) pozwala wykonywać aparatem LUMIX GF3 profesjonalnej jakości zdjęcia nawet początkującym fotografom lub kiedy nie ma czasu na dokonanie ustawień. Aparat LUMIX GF3 z obiektywem LUMIX G 3D 12.5mm / F12 umożliwia wykonywanie wysokiej jakości zdjęć trójwymiarowych (3D). Obiektyw ten tworzy zdjęcia 3D bez zniekształceń i opóźnień pomiędzy obrazami z prawej i lewej strony, nawet w przypadku obiektów poruszających się.

Panel nastawów

Łatwe w obsłudze, zaawansowane elementy sterujące, z możliwością wyboru pokrętła sterowania i dotykowego ekranu LCD ułatwiają uzyskiwanie pożądanych wyników.

 • Jeśli chce się wykonywać wyjątkowe zdjęcia, szybkość ma podstawowe znaczenie. Fotografowanie seryjne z wysoką rozdzielczością i szybkością 3,8 klatek na sekundę pozwala wybrać dobre zdjęcie poruszającego się obiektu. LUMIX GF3  automatycznie ustawia ostrość w czasie około 0,18 sekundy, dzięki czemu nigdy nie stracisz dobrej okazji. Po wskazaniu obiektu przez dotknięcie go na ekranie aparat w trybie śledzenie AF podąża za nim nawet jeśli się on porusza.
 • Nowatorska tarcza sterowania — wprowadzona po raz pierwszy w aparacie Panasonic z serii LUMIX G — umożliwia łatwe przewijanie zdjęć i najważniejszych funkcji.
 • Intuicyjny autofokus. Autofokus jest nie tylko szybki, lecz także bardzo dokładny, co pozwala robić doskonałe zdjęcia, kiedy nagle pojawi
  się okazja.
  Dotknięciem palca można wybierać ustawienia z szerokiej gamy trybów AF — w tym tryb Pinpoint AF, który umożliwia niezwykle dokładną kalibrację punktową prawie na poziomie pikseli. W odróżnieniu od innych technologii, które ograniczają liczbę sprzętowych punktów ustawiania ostrości, Pinpoint AF firmy Panasonic można dokładnie ustawić dotykiem na dowolny punkt ekranu LCD.
 • Wbudowana lampa błyskowa. Zintegrowana lampa błyskowa pozwala wykonywać doskonałe zdjęcia bez względu na warunki oświetlenia. Wystarczy nacisnąć przycisk, a wysuwana sprężyną lampa błyskowa jest gotowa do użycia.
 • Największy na świecie wybór obiektywów Micro 4/3.  LUMIX GF3 oferuje wyjątkowo szeroki wybór obiektywów Micro 4/3, co umożliwia uzyskanie optymalnych ustawień do każdego zadania.

Nowy obiektyw LUMIX G Micro System LEICA DG SUMMILUX 25mm / F1.4 ASPH.

Nowy obiektyw wymienny LUMIX G Leica DG Summilux 25mm / F1.4 ASPH spełnia rygorystyczne wymagania firmy Leica, które gwarantują wysoką jakość optyczną. Ten wszechstronny, kompaktowy obiektyw zapewnia jasny, ostry obraz w szerokim zakresie wymagań.

Dzięki soczewkom o bardzo wysokim współczynniku załamania (Ultra High Refractive – UHR) obiektyw jest płaski i lekki, co jednak nie pogarsza jakości obrazu.  Przysłona F 1.4 umożliwia pracę z większą głębokością ostrości. Obiektyw jest także wyposażony w silnik liniowy do bezpośredniego ustawiania ostrości, który umożliwia płynną i cichą pracę szybkiego i dokładnego systemu Contrast Auto Focus (AF). Mimo niezwykle małych rozmiarów i znakomitych parametrów optycznych obiektyw ten pozwala w pełni wykorzystać możliwości matrycy typu 4/3, zapewnia większą płynność funkcji Live View w połączeniu z korpusem aparatu i umożliwia korzystanie z różnych unikatowych funkcji, takich jak Contrast AF w aparatach LUMIX G Micro System. Po dodaniu tego nowego, 25 mm obiektywu, firma Panasonic oferuje już dwanaście obiektywów, od 7 do 300 mm. Umożliwia to uzyskanie optymalnych ustawień do każdego zadania. Z aparatem LUMIX G Micro System użytkownik ma nieograniczone możliwości twórcze.

LUMIX GF3 Najważniejsze cechy

 • Matryca: LIVE MOS 12,1 megapikseli
 • Procesor obrazu: Venus Engine FHD
 • Ustawienia ISO: Auto / Intelligent ISO / 160 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400
 • Szybkość funkcji autofokus: Około 0,18 s (czas nastawiania ostrości na obiekt jest mierzony w aparacie DMC-GF3 z obiektywem LUMIX G VARIO 14-42 mm / F3.5-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. (H-FS014042) jako czas przejścia do pozycji „2 m" z pozycji „nieskończoność". Zoom ma ustawienie szerokokątne. Metoda pomiaru firmy Panasonic.
 • Zdjęcia seryjne: H: 3,8 klatek/s, M: 2,8 klatek/s (z Live View), L: 2 klatki/s (z Live View)
 • Nagrywanie filmów: Full HD 1920 x 1080 w formacie AVCHD
 • Ekran LCD: TFT z panelem dotykowym. 3 cale / Współczynnik kształtu 3:2 / Szeroki kąt widzenia / 460 K punktów
 • Wymiary: 107,7 x 67,1 x 32,5 mm (bez elementów wystających)
 • Waga: 223 g (tylko korpus)
 • Wbudowana lampa błyskowa: TTL, odpowiednik GN6.3. Wyskakująca.
 • Złącza: HDMI, USB, wyjście cyfrowe audio-wideo, mikrofon, głośnik

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej