Strona główna / Maszyneria / Emulator zamiast kalkulatora
wtorek 05 lipiec 2011 | Jan Petersen
Emulator zamiast kalkulatora
Czy klasyczne kalkulatory wyjdą z użycia? Wszystko na to wskazuje. Canon wprowadził emulator F-718SGA, który zastępuje wszystkie funkcje kalkulatora naukowego emulując funkcje na ekranie komputera. Interfejs można zastosować, jako narzędzie wspomagające edukację.

Dzięki możliwości intuicyjnego korzystania z dostępnych funkcji, emulator F-718SGA zapewnia nauczycielom i wykładowcom pełną elastyczność i kontrolę nad danymi pojawiającymi się na wyświetlaczu.

Emulator

Wzorując się na fizycznym kształcie kalkulatora naukowego F-718SGA, stworzono oprogramowanie, które umożliwia nauczycielom interaktywne wykonywanie kalkulacji na oczach całej grupy.

Funkcja wyświetlania pozwala użytkownikom na natychmiastowe wykonanie zrzutu ekranu lub przejrzenie historii operacji, co sprawia, że jest to rozwiązanie idealne dla osób, które krok po kroku udzielają wskazówek, w jaki sposób wykonywać konkretne obliczenia.

W przypadku bardziej złożonych rachunków, nauczyciele mogą skorzystać z funkcji powiększonego wyświetlacza (independent display enlarge), która odpowiada za natychmiastowe uruchomienie bardziej rozbudowanej wersji kalkulatora na ekranie LCD, co ułatwia przedstawienie i omówienie złożonych równań matematycznych. F-718SGA

Emulator zapewnia dużą elastyczność. Uruchamia się bezpośrednio z płyty CD, dzięki czemu można z niego korzystać na każdym komputerze, w dowolnej klasie, bez konieczności uprzedniej instalacji.

Canon F-715SG

Canon wprowadził również najnowszy model kalkulatora naukowego F-715SG. Jest to to nowe wcielenie poprzedniej wersji kalkulatora F-718SGA. Dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych do wyboru: biały/niebieski, biały/magenta oraz czarny. Korzystanie z kalkulatora ułatwia duży ekran LCD F-715SG, który pozwala na wyświetlenie danych w formacie dwuwierszowym. Oprócz 250 funkcji, urządzenie posiada zdolność zapamiętywania, przechowywania i przywoływania do 17 różnych działań liczbowych.

F-718SGA Emulator - wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 2000 / Windows XP / Windows Vista / Windows 7 lub nowszy
  • Wyświetlacz: 1024x768 lub większy, minimum 24-bitowa rozdzielczość kolorów
  • Napęd CD-ROM
  • Procesor minimum 1GHz
  • Pamięć RAM: co najmniej 512MB

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej