Strona główna / Maszyneria / Cisco ulepsza chmurę
piątek 29 lipiec 2011 | Informacja prasowa/Cisco
Cisco ulepsza chmurę
Cisco zaprezentowała nową technologię, która zwiększa efektywność i bezpieczeństwo sieci cloud. Opracowana przez Cisco koncepcja przetwarzania w chmurze łączy wiele sieci — prywatnych, publicznych, hybrydowych i społecznościowych — zapewniając połączenie z każdym urządzeniem mobilnym, komputerem osobistym, tabletem i telewizorem.

Nowe rozszerzenia oferty produktów Cisco spełniają trzy podstawowe wymagania pracy w chmurze:

 • wirtualizację centrum przetwarzania danych,
 • wysoką wydajność sieci i bezpieczeństwo
 • obejmują też całą infrastrukturę chmury, od użytkownika końcowego i oddziału terenowego, poprzez sieć aż do centrum przetwarzania.

Rozszerzenia oferty obejmują m.in. Cisco Unified Computing System, przełącznik Nexus.

Nowości

Cisco nadal utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie innowacji dla centrów przetwarzania danych wprowadzając nowe rozszerzenia funkcji sieciowych Cisco Unified Computing System – Fabric Interconnect, Virtual Interface Card i nowy moduł obudowy wejścia-wyjścia. Łącznie rozszerzenia te znacznie zwiększają elastyczność, skalowalność i wydajność centrów przetwarzania danych i środowisk przetwarzania w chmurze, opartych na systemie UCS. Dzięki temu firmy osiągają następujące korzyści:

 • Poprawa wydajności aplikacji i obsługi raptownego wzrostu obciążenia przez podwojenie przepustowości połączeń z obudową i czterokrotne zwiększenie przepustowości połączeń z serwerem oraz zmniejszenie o 40% całkowitego opóźnienia.
 • Zwiększenie gęstości ruchu przez podwojenie przepustowości przełączania infrastruktury centrum przetwarzania danych.
 • Większa elastyczność infrastruktury i obsługa struktur konwergentnych dzięki zunifikowanym portom. Każdy zunifikowany port do połączeń w infrastrukturze może być zdefiniowany jako port typu Ethernet, Fibre Channel lub Fibre Channel over Ethernet (FCoE).
 • Zwiększenie gęstości obciążenia maszyn wirtualnych przez podwojenie liczby interfejsów wirtualnych.

UCS Manager, który zarządza całą konfiguracją systemu i operacjami dotyczącymi zarówno serwerów UCS typu blade, jak i stelażowymi, zapewnia solidny i otwarty interfejs programowania umożliwiający integrację z innymi programami do zarządzania. Cisco wprowadza VMware vCenter do zarządzania rozwiązaniem Cisco Unified Computing System i UCS Express w ruterach ISR (Cisco Integrated Services Routers), jednolitą platformę zarządzania wirtualizacją, która umożliwia działom informatycznym zarządzanie, szybką obsługę i konfigurację całego, zwirtualizowanego środowiska informatycznego w oddziałach terenowych i centrum przetwarzania danych. Umożliwi to klientom obniżenie kosztów operacyjnych, zwiększenie stopnia automatyzacji operacyjnej oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa.


Optymalizacja przesyłania wideo

Firma Cisco wprowadziła innowacje w serii produktów WAAS. Poprawiają one wydajność tradycyjnych i nowych aplikacji, takich jak oprogramowanie jako usługa (SaaS), wirtualne pulpity
i przesyłanie wysokiej jakości wideo sieciami WAN.  

Dzięki wprowadzeniu po raz pierwszy w branży eliminacji nadmiarowości danych (data redundancy elimination — DRE) Cisco WAAS efektywniej zarządza przepustowością i umożliwia wydajniejszą pracę aplikacji w oddziałach terenowych, ponieważ informacje nie zawsze muszą być dostarczane
z centrum przetwarzania danych. Nowa, uwzględniająca kontekst funkcja DRE poprawia czas reakcji
i przepustowość aplikacji dostosowując buforowanie do konkretnej aplikacji i oddziału terenowego. Możliwość uwzględniania kontekstu zapewnia „sprawiedliwą wydajność” wszystkim oddziałom terenowym i lepszą obsługę użytkowników końcowych.Ponadto nowy WAAS Central Manager, który może zarządzać nawet 2000 instancji WAAS z jednego interfejsu, oraz zintegrowany Application Performance Manager (APM) zapewniają administratorom sieci lepszy wgląd w wydajność aplikacji i wykorzystanie sieci, zwiększają efektywność operacyjną i umożliwiają szybką analizę pierwotnych przyczyn problemów z wydajnością. 

Bezpieczeństwo poczty e-mail w chmurze

Firma Cisco wprowadziła innowacyjne zabezpieczenia poczty elektronicznej. Przeciwdziałają one rosnącej liczbie ukierunkowanych ataków i zapewniają bezpieczne szyfrowanie, które poprawia ochronę użytkowników. Nowe rozwiązania Cisco Cloud Security do ochrony Internetu i poczty e-mail zmniejszają ryzyko związane ze szkodliwym oprogramowaniem, atakami typu phishing i spamem przez stosowanie spójnych reguł bezpieczeństwa. Filrtry (Cisco IronPort Outbreak Filters) chronią przed spersonalizowanymi atakami na poszczególnych użytkowników lub małe grupy. Wykorzystując zintegrowaną technologię zabezpieczeń IronPort i ScanSafe rozwiązanie Outbreak Filters identyfikuje wiadomości narażone na ukierunkowane ataki i chroni użytkowników blokując dostęp do niebezpiecznych stron internetowych.  

Zabezpieczenie poczty elektronicznej Cisco IronPort Business-class zapewnia lepszą ochronę poczty przy dostępie z dowolnego tabletu, komputera PC lub smartfonu.

 • Umożliwia pracownikom firm wykorzystywanie firmowych danych uwierzytelniających (identyfikatora użytkownika i hasła) do dostępu do swoich aplikacji w chmurze z jednokrotnym logowaniem.
 • Umożliwia wyeliminowanie określonych wiadomości e-mail, dzięki czemu odbiorcy już nie będą mogli ich czytać.
 • Umożliwia użytkownikom „bezpieczne przekazywanie” w celu sprawdzenia, do kogo dana wiadomość może być przesłana.

 

Podobne artykuły
 • Chmura 2.0

  53% firm spodziewa się, że korzystanie z rozwiązań chmurowych wpłynie na wzrost ich prz...
 • Cisco: sukces platformy UCS

  Cisco poinformowało o wdrożeniu platformy Cisco Unified Computing (Cisco UCS) u ponad 1...
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej