Strona główna / Maszyneria / Przenośny jak stacjonarny - Dziewiątka Malibala
piątek 05 październik 2007 | Anna Pawłowska-Pojawa
Przenośny jak stacjonarny - Dziewiątka Malibala
DTR - Laptop, Który Zastępuje Komputer Stacjonarny. Takie właśnie urządzenia, zwane przestawnymi, wypuszcza na rynek firma Malibal w serii Nine.

O zaletach laptopów pisaliśmy wielokrotnie. Jednak wciąż pokutuje przekonanie, że komputer przenośny, jakkolwiek wygodny i praktyczny, jest urządzeniem słabszym od komputera stacjonarnego, ma mniejszą wydajność, mniejszą pamięć, bywa wolniejszy.

Duży i mocny

Z opinią tą będą się musiały zmierzyć „Dziewiątki” Malibala. Urządzenia z 17-calowym monitorem i dwu- lub czterordzeniowymi procesorami Intela  znakomicie mogą zastąpić desktopa. W dodatku trzy dyski twarde o maksymalnej łącznej pojemności 750 GB oraz dwie karty graficzne NVIDIA GeForce 8 zapewniają pracę najwyższej jakości. Dodatkowo wbudowana kamera oraz tuner telewizyjny z pilotem i napęd Blue-ry lub HD DVD pozwalają na stworzenie małego firmowego lub domowego centrum rozrywki, mogą też stać się motorem rozwijania wykorzystania nowych technologii komunikacyjnych w przedsiębiorstwie.

„Dziewiątki” są wyposażone w system operacyjny z rodziny MS Vista (różne wersje).  Wadą super-laptopów jest ich cena – w podstawowej konfiguracji, z procesorem dwurdzeniowym, niewielkim dyskiem 60 GB i pojedynczą kartą graficzną komputer kosztuje 2999 USD.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej