Strona główna / Maszyneria / ThinkPad skończył 15 lat
wtorek 09 październik 2007 | Torsten Gustaffson
ThinkPad skończył 15 lat
Ikona rynku notebooków, ThinkPad,  obchodzi 15. rocznicę urodzin. W ciągu ostatnich lat ThinkPad pozostał jednym z najbardziej wyróżniających się komputerów przyciągając coraz to nowych użytkowników. Tak jak roku narodzin (1992),  Lenovo ThinkPad obdarzany jest do dzisiaj zaufaniem. Ze względu na trwałość i zaawansowane rozwiązania komputer ten stanowi wzorzec notebooka, szczególnie  dla użytkowników sektora biznesowego.   

Wzorzec, wzorzec!
Laptop ThinkPad został stworzony przez zespół 10 wiodących projektantów
i inżynierów z całego świata. Projekt był zainspirowany niespotykanym połączeniem Shōkadō bentō – tradycyjnego japońskiego, czarnego opakowania na lunch i  kieszonkowego notesu pracowników IBM.  Jako części nazwy komputera użyto elementu identyfikacji korporacyjnej  IBM – słowa Think”. Czarna obudowa ThinkPada, czerwony TrackPoint, wyróżniająca się wzornictwem klawiatura i wysoka jakość urządzenia weszły do historii komputerów osobistych jako cechy, które musi posiadać notebook dla użytku biznesowego.  

1000 nagród

Dotychczas sprzedano ponad 30 milionów ThinkPadów  w ponad 160 krajach na całym świecie.  ThinkPad zdobył łącznie ponad 1000 nagród za wzornictwo i rozwiązania technologiczne, czyli więcej niż jakakolwiek inna marka notebooka na świecie. W 2006 r. w samych tylko Stanach Zjednoczonych ThinkPad został wyróżniony ponad 100 nagrodami branżowymi.

 „Rocznica ta jest nie tylko swoistym hołdem składanym niezrównanemu wzornictwu
i wyjątkowemu wykonaniu notebooka ThinkPad, ale także rzeszom entuzjastów modeli ThinkPad, którzy są z nami od tak wielu już lat”, powiedział Fran O'Sullivan, Wiceprezes Lenovo Product Group.

Pierwszy ThinkPad

 Model ThinkPad 700C był pierwszym laptopem z 10.4" kolorowym monitorem typu TFT oraz nowym rozwiązaniem– czerwoną kulką TrackPoint, która stanowiła przełomowe w swej prostocie,  niezwykle przydatne w nawigacji narzędzie. Kolejne osłony marki ThinkPad to dalsze pionierskie rozwiązania technologiczne. ThinkPad był pierwszym notebookiem, w którym zastosowano zintegrowany, biometryczny czytnik linii papilarnych wprowadzający najwyższy standard bezpieczeństwa przechowywanych danych.

Scott Di Valerio, wiceprezes ds. korporacyjnych, w Dziale OEM Microsoft przypomniał, że „od momentu wprowadzenia modelu ThinkPad na rynek, w notebooku tym jest stosowany system operacyjny Windows. Będziemy kontynuować naszą współpracę z Lenovo tak, aby dostarczać Klientom najnowsze rozwiązania poprzez optymalizowanie zarówno systemu operacyjnego Windows, jak i pakietu Office.” – dodał Di Valerio.

Standardy  ThinkPada

Sektor notebooków z czasem zaakceptował wiele rozwiązań z ThinkPada jako standard. Najbardziej znanymi rozwiązaniami technologicznymi wdrożonymi pierwotnie w notebookach ThinkPad są m.in.: zintegrowany napęd CD-ROM/DVD ROM; ThinkLight służąca do podświetlania klawiatury w trakcie pracy nocą; zintegrowany moduł Wi-Fi oraz mechanizm poduszki powietrznej chroniącej dysk twardy urządzenia.  

Lenovo

Lenovo koncentruje się na produkcji najlepiej zaprojektowanych komputerów PC. Model biznesowy oparty jest na innowacyjności, wydajności operacyjnej oraz satysfakcji Klienta, a także inwestycjach w rozwijające się rynki. Firma, która powstała poprzez przejęcie działu komputerów osobistych IBM przez Lenovo Group, rozwija, produkuje i wprowadza na światowe rynki niezawodne, bezpieczne oraz łatwe w obsłudze produkty i usługi na całym świecie. Lenovo posiada główne centra badawcze w Yamato (Japonia), Pekinie, Szanghaju i Sh enzhen (Chiny) oraz w Raleigh (USA).

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej