Strona główna / Maszyneria / Płyta dla overclockera
sobota 20 sierpień 2011 | Bill Donnelly
Płyta dla overclockera
SAPPHIRE wprowadza nową płytę główną wspierającą Intela Sandy Bridge. SAPPHIRE Pure Platinum Z68 jest płytą formatu ATX wyposażoną w najnowsze rozwiązania zwiększające wydajność oraz możliwości multimedialne komputera osobistego. Nowa płyta SAPPHIRE pozwala na zainstalowanie do 32 GB pamięci DDR3 w czterech dwukanałowych slotach DIMM.

Do płyty głównej można podłączyć zewnętrzne karty graficzne za pomocą dwóch portów PCI Express x16, które pozwalają na instalację dwóch kart o dwuslotowej konstrukcji systemu chłodzenia. Dodatkowe urządzenia można podłączyć za pomocą slotu PCI Express x16 oraz trzech slotów PCI. Oprogramowanie Lucid Virtu pozwala na programowe przełączanie pomiędzy zintegrowaną z procesorem kartą graficzną a zewnętrzną. Jest to rozwiązanie zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności komputera podczas działania wymagających gier i aplikacji oraz w celu zmniejszenia poboru mocy podczas małego obciążenia.

Tech

SAPPHIRE Pure Platinum Z68 posiada 2 porty USB3.0, 4 porty USB2.0 (i możliwość podłączenia 8 kolejnych do wyjść na płycie). Płyta posiada bezprzewodową łączność za pomocą Bluetooth z EDR oraz kablową za pomocą Gigabit LAN. Do płyty można podłączyć 2 porty SATAIII i 4 porty SATAII z obsługą Intel Rapid Storage i RAID w trybach 0, 1, 5, 1+0. Wyjścia HDMI, DVI, D-Sub i DisplayPort pozwalają na podłączenie do monitora układu graficznego zintegrowanego z procesorem. Wyjście HDMI 1.4a pozwala na przesyłanie dźwięku i obrazu jednocześnie. Na tylnym panelu można także znaleźć analogowe wyjścia dźwięku 7.1 oraz złącze cyfrowe SPDIF.

Everlocking

Chipset Intel Z68 jest idealny dla entuzjastów overclockingu. Pozwala na niezależną regulację wielu częstotliwości taktowania, mnożników i napięć. Wszystkie te parametry są dostępne bezpośrednio w BIOSie płyty głównej Pure Platinum Z68. Urządzenie wyposażone jest w Dual BIOS, dzięki czemu można bezpiecznie eksperymentować z ustawieniami mając kopię zapasową stabilnych i bezpiecznych ustawień zawsze pod ręką. Podkręcanie ułatwia też wyświetlacz kodów POST, punkty pomiaru napięcia bezpośrednio z PCB oraz przyciski power, reset i CMOS reset umiejscowione na laminacie. Większość parametrów płyty głównej jest dostępna również z poziomu systemu Windows dzięki aplikacji SAPPHIRE TriXX.

Specyfikacja

Model

SAPPHIRE Pure Platinum Z68

Obsługiwane procesory

Procesory Intel i3/i5/i7 z rodziny Sandy Bridge pasujące do podstawki LGA1155

Pamięć

4 sloty DIMM DDR3, 32GB maksymalnie

Sloty

3 sloty PCI Express x16
3 PCI

Porty  wejścia/wyjścia

2 porty USB 3.0
4 porty USB 2.0 (+ 8 porty na śledziu)
2 porty
SATAIII,
4 porty SATAII,
Bluetooth 2.1+EDR

RAID

0, 1, 5, 1+0

Karta dźwiękowa

8-kanałowa

Karta sieciowa

1 Gbit

Format płyty

ATX

Gwarancja i cena

Sugerowana cena detaliczna płyty głównej SAPPHIRE Pure Platinum Z68 wynosi XXX zł brutto. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej