Strona główna / Maszyneria / Szybka drukarka
poniedziałek 22 sierpień 2011 | Informacja prasowa/E2H
Szybka drukarka
PIXMA iP4950 to zaawansowane urządzenie firmy Canon.  PIXMA iP4950 charakteryzuje się zestawem innowacyjnych funkcji, w tym Full HD Movie Print oraz Easy-PhotoPrint EX. Wśród nich znajdują się m.in. specjalistyczne rozwiązania, takie jak automatyczny druk dwustronny i ECO Information, ograniczające szkodliwy wpływ na środowisko i ułatwiające drukowanie.
Tagi: drukarka, canon,

PIXMA iP4950 została wyposażona w szereg wyjątkowych funkcji pozwalających użytkownikom uwolnić kreatywność.
 • Zmodyfikowana wersja  Full HD Movie Print umożliwia osobom korzystającym z kompaktów i lustrzanek marki Canon łączenie wybranych klatek z filmów Full HD, a następnie tworzenie wydruków oddających wrażenie ruchu. Z kolei Layout Print  umożliwia wykorzystanie krótkich filmów do stworzenia wydruków w formie komiksów.
 • Oprogramowanie Easy-PhotoPrint EX, które pozwala zmienić ulubione obrazy na zdjęcia, kalendarze lub albumy, zostało wzbogacone o jeszcze jedną funkcję – Fun Filter Effect. Umożliwia ona, za pomocą jednego kliknięcia, zastosowanie błyskawicznych efektów fotograficznych, takich jak rozmycie tła, zbliżenie lub efekt rybiego oka.
 • Istnieje także możliwość przekształcenia fotografii za pomocą efektu miniatury (Miniature Effect), który sprawia, że obraz przypomina wykonany w niewielkiej skali model. Z kolei przy użyciu efektu Toy Camera uzyskujemy obraz jak z kamery otworkowej

Ogranicza zużycie papieru

Aby zredukować oddziaływanie na środowisko PIXMA iP4950 posiada funkcję druku dwustronnego (Auto Duplex Print), która automatycznie zadrukowuje obie strony arkusza, pomagając tym samym ograniczyć zużycie papieru.

Nowy program ECO Information odpowiada za wyświetlanie informacji o ilości zużytego dwutlenku węgla oraz zaoszczędzonej za pomocą trybu Auto Duplex Print ilości papieru. Z kolei zastosowanie w drukarce PIXMA iP4950 systemu pięciu osobnych atramentów  sprawia, że wymienia się tylko ten faktycznie zużyty, co pomaga obniżać koszty.

Doskonała jakość druku

Drukarkę PIXMA iP4950 wyposażono w opracowaną przez Canona zaawansowaną technologię druku FINE gwarantującą profesjonalną jakość wydruków o rozdzielczości 9600 dpi przy wykorzystaniu technologii kropli atramentu o objętości 1 pl.  PIXMA iP4950  charakteryzuje się imponującą prędkością wydruku dokumentów oraz zdjęć.

Oferuje ona szybkość druku ISO ESAT na poziome 12,5 obrazów na minutę w trybie monochromatycznym oraz 9,3 obrazów na minutę w kolorze, a dodatkowo pozwala na wydruk zdjęć bez obramowania w formacie 10x15 cm w ciągu zaledwie 20 sekund.

Udoskonalono również funkcję drukowania bezpośrednio na płytach.  Aktualnie dostępna jest bogata gama szablonów etykiet, które pozwolą na całkowite spersonalizowanie domowej kolekcji płyt CD oraz DVD.


PIXMA iP4950 będzie dostępna w sprzedaży na terenie Europy we wrześniu 2011 roku.

 • PIXMA iP4950 – kluczowe funkcje
 • Wysokiej jakości drukarka fotograficzna z funkcją automatycznego druku dwustronnego i możliwością druku na płytach
 • 5 oddzielnych pojemników z atramentem
 • Wysoka jakość druku fotograficznego zapewniająca wydruk o rozdzielczości 9600 dpi z wykorzystaniem technologii kropli 1pl
 • Duża prędkość druku ISO ESAT 12,5 obrazów na minutę w trybie monochromatycznym oraz 9,3 obrazów na minutę w kolorze
 • Wydruk zdjęć o formacie 10x15 cm bez obramowania w ciągu 20 sekund
 • System ChromaLife100+ gwarantujący zachowanie pięknych odbitek nawet do 300 lat
 • Zaawansowana obsługa nośników: automatyczny druk dwustronny, dwie drogi podawania papieru oraz wykonywanie wydruków bezpośrednio na płytach
 • Drukowanie zdjęć z filmów HD za pomocą funkcji Full HD Movie Print
 • Wygodne drukowanie materiałów z sieci za pomocą programu Easy-WebPrint EX 
 • Dostęp do CREATIVE PARK PREMIUM dla użytkowników wykorzystujących oryginalne tusze

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej