Strona główna / Maszyneria / Hosting Windows - Microsoft oraz home.pl dla firm
środa 10 październik 2007 | Elżbieta Kot
Hosting Windows - Microsoft oraz home.pl dla firm
Microsoft poinformował, że home.pl – największa w Polsce firma świadcząca usługi hostingowe, udostępniła usługę Hosting Windows dedykowaną sektorowi małych i średnich  przedsiębiorstw. Usługa Hosting Windows umożliwia korzystanie z pełnej funkcjonalności platformy technologicznej Windows, w szczególności prowadzenia hostingu stron WWW, baz danych oraz poczty elektronicznej.

3 warianty hostingu

Usługa  Hosting Windows  oferowana przez home.pl pozwala zredukować koszty tym podmiotom, które ponosiły je dotychczas w związku z wykorzystaniem lub świadczeniem usług internetowych. Obecnie firmy nie muszą ponosić wysokich kosztów związanych z budową własnej infrastruktury informatycznej oraz jej utrzymaniem. home.pl oferuje usługę Hosting Windows w trzech wariantach funkcjonalnych: Windows Starter, Windows Server oraz Windows Server PRO, w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa.  Różnice polegają głównie na pojemności serwera (1, 5 i 10 GB), pakietowym przydziale ruchu do /z Internetu oraz dostępu FTP do jednego, wydzielonego katalogu. To wyraźnie bezpiecznościowe rozwiązanie doskonale nadaje się dla firm gdzie polityka dostępów np. do bazy danych różnicuje poszczególne kategorie pracowników.

Platforma kompletna

Usługa Hosting Windows oferowana przez home.pl została stworzona z wykorzystaniem rozwiązań Windows Server 2003 i Microsoft SQL Server 2005. Konfiguracja ta stanowi kompletną platformę umożliwiającą stworzenie i utrzymanie rozbudowanej witryny WWW, opartej o technologię ASP.NET 2.0 i AJAX, bazującą na zaawansowanej bazie danych SQL. Zaletą usługi jest jej bieżąca aktualizacja o najnowsze funkcjonalności pojawiające się wraz z premierami rynkowymi innowacyjnych rozwiązań informatycznych. Tym samym, aplikacje umieszczone na serwerach home.pl mogą być cały czas aktualizowane i rozwijane zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie tworzenia aplikacji internetowych.

„Wykorzystanie rozwiązań Microsoft to dla nas i naszych Klientów bardzo dobra wiadomość. Innowacyjna architektura oprogramowania gwarantuje doskonałą wydajność systemu hostingowego
i najwyższy poziom bezpieczeństwa danych przy optymalnym wykorzystaniu infrastruktury teleinformatycznej”
– powiedział Stefan Jurczyk, dyrektor Departamentu Technologii w home.pl.

Wydajny serwer + serwis 24/7/365

Usługa Hosting Windows w home.pl działa w rozbudowanym środowisku serwerowym, wykorzystującym klaster 400 serwerów o dużej mocy obliczeniowej. Doświadczenie firmy w zakresie budowy infrastruktury informatycznej oraz zarządzania nią gwarantuje niezawodne działanie usługi Hosting Windows w trybie 24x7 (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu).

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej