Strona główna / Maszyneria / Microsoft wprowadza nowe oprogramowanie do komunikacji biznesowej
środa 17 październik 2007 | Torsten Gustaffson
Microsoft wprowadza nowe oprogramowanie do komunikacji biznesowej
Bill Gates oraz Jeff Raikes - dyrektor Microsoft Business Division - oficjalnie ogłosili wprowadzenie na rynek zintegrowanego oprogramowania usprawniającego komunikację z rodziny Unified Communications.  Nowe oprogramowanie to pierwszy krok w kierunku stworzenia w pełni zintegrowanej platformy komunikacyjnej w miejscu pracy i obniżenia o połowę średnich kosztów korporacyjnego systemu VoIP. Polska premiera pierwszego produktu z rodziny rozwiązań Unified Communications – Office Communications Server 2007 odbyła się dzisiaj w Warszawie.
Tagi: microsoft, serwer, msp,

Nowości

Microsoft wprowadził następujące na rynek nowości w zakresie zintegrowanej komunikacji oraz technologii VoIP:

Microsoft Office Communications Server 2007 – oprogramowanie obsługujące VoIP, wideo, instant messaging, połączenia konferencyjne za pośrednictwem popularnych aplikacji, jak Microsoft Office oraz nowych wersji Microsoft Dynamics ERP i Microsoft Dynamics CRM, które pojawią się na rynku w najbliższym czasie; 

Microsoft Office Communicator 2007 – oprogramowanie obsługujące telefony oraz usługi instant messaging i wideo, współpracujące z komputerami PC, telefonami komórkowymi
oraz przeglądarkami internetowymi;

Microsoft Office Live Meeting – zaawansowane usługi konferencyjne umożliwiające pracownikom prowadzenie spotkań na żywo, wspólne użytkowanie dokumentów, korzystanie z nagrań wideo oraz rejestrowanie dyskusji z każdego komputera;

Microsoft RoundTable – telefon konferencyjny z kamerą o zasięgu 360 stopni, która rejestruje panoramiczny obraz uczestników spotkania oraz śledzi ruchy mówiącego i nagrywa przebieg spotkania;

Aktualizacja Service Pack dla Microsoft Exchange Server 2007 – serwera poczty elektronicznej, obsługującego również pocztę głosową, kalendarz i rozwiązania Unified Communications.

Gates:

“W następnej dekadzie procesy komunikacyjne ulegną transformacji dzięki przełomowym innowacjom technologicznym, którym kierunek nadadzą nowe pomysły na oprogramowanie. We współpracy z naszymi partnerami efektywnie budujemy zręby zupełnie nowej technologii w zakresie komunikacji i wymiany informacji” – powiedział podczas światowej premiery Bill Gates.

Od dziś  w Polsce Microsoft Office Communications Server

Microsoft zaprezentował rozwiązanie polskim użytkownikom podczas premiery, która odbyła się w warszawskich Złotych Tarasach. Partnerami premiery były firmy: Amica, Audiocodes, Ergomedia, Geomant, GN (Jabra), HP, HTC, LG-Nortel, MCSK, NextiraOne, Nortel, Polycom, Samsung, Systemy Sieciowe Sevenet, Telekomunikacja Polska. Gościem specjalnym spotkania był Zig Serafin, dyrektor Unified Communications Group w Microsoft Corporation.

Znaczne oszczędności dla klientów

Podczas wczorajszej światowej premiery Bill Gates i Jeff Raikes  - razem z setkami klientów - zaprezentowali możliwości nowych rozwiązań w zakresie oszczędności zarówno czasu, jak i kosztów, które wynikają z efektywniejszej komunikacji. W dyskusji nad korzyściami biznesowymi nowej technologii Microsoft wzięli udział m.in. przedstawiciele firm: Gibson Guitar, Global Crossing, L’Occitane, Quanta, Sanofi-Aventis, The Shaw Group, Virgin Megastores i Volvo.

Unified Communications podniesie efektywność

Forrester Consulting wykazał, w badaniu zleconym przez Microsoft, że dzięki rozwiązaniom z rodziny Unified Communications firmy mogą znacznie podnieść swoją produktywność i efektywność finansową. Ze szczegółowych wywiadów przeprowadzonych przez Forrester Consulting wśród 15 klientów Microsoft używających już systemu Unified Communications wynika, że klienci ci mogą osiągnąć wskaźnik zwrotu z inwestycji (ROI) na poziomie powyżej 500% w ciągu trzech lat od wdrożenia Office Communications Server.

Wsparcie partnerów

Ponad 50 partnerów dołączyło do Microsoft ogłaszając wprowadzenie na rynek rozwiązań opartych na technologii Unified Communications Microsoftu. Wśród nich są Integratorzy systemów informatycznych gdzie w niecałe 4 miesiące po stworzeniu takiej specjalizacji przez Microsoft już 793 partnerów legitymuje się specjalizacją  w zakresie Unified Communications. Partnerzy ci są przeszkoleni we wspomaganiu wdrażania nowego oprogramowania Microsoft do zintegrowanej komunikacji. Partnerami są też operatorzy telefoniczni – dwaj światowi liderzy telefonii ogłosili plany stworzenia aplikacji programowych następnej generacji na platformach głosowych Microsoft. Mowa tu firmie Nortel , która potwierdziła aktualną dostępność pięciu rozwiązań i aplikacji wspierających Office Communications Server w ramach Innovative Communications Alliance oraz o firmie Ericsson. Ericsson potwierdził, że stworzy specjalną bramkę Ericsson Enterprise Mobility Gateway opartą na zarządzaniu połączeniami VoIP w ramach Office Communications Server. Pozwoli to tworzyć połączenia komunikacyjne dla biznesu z każdym urządzeniem przenośnym, obniżając koszty i maksymalizując dotychczasowe inwestycje.

Zobowiązanie Microsoft w zakresie interoperacyjności oprogramowania

Microsoft ogłosił jednocześnie program “Interoperacyjności rozwiązań Unified Communications”, kwalifikujący systemy telefoniczne w zakresie kompatybilności oprogramowania Unified Communications firmy Microsoft z systemami telefonicznymi będącymi w posiadaniu klientów.

Lista zakwalifikowanych produktów, w tym osiem rozwiązań stworzonych przez pięć firm, które już uzyskały certyfikację, jest już dostępna.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej