Strona główna / Maszyneria / Przeczytaj nasz test subiektywny i zgarnij drukarkę HP LaserJet Pro 100!
poniedziałek 26 wrzesień 2011 | Robert Kamiński
Przeczytaj nasz test subiektywny i zgarnij drukarkę HP LaserJet Pro 100!
Już pierwszy kontakt z HP LaserJet Pro 100 uświadamia, że mamy do czynienia z solidnym urządzeniem daleko lepszym od najtańszych drukarek przeznaczonych do domowego użytku. Kompaktowa budowa kryje w sobie to, co w małym biurze jest niezbędne: kolorową drukarkę laserową, skaner i kopiarkę.

Na końcu artykułu podajemy zasady konkursu - zapraszamy!

Kompaktowe rozmiary, solidna budowa

HP LaserJet Pro 100Pokaźnych rozmiarów pudło, w jakim dotarło do nas urządzenie, kryło w sobie zaskakująco kompaktowe urządzenie. Producent postawił po prostu na dobre zabezpieczenie eliminując możliwość uszkodzenia w transporcie.

Obudowa wykonana z czarnego tworzywa, pozbawiona jest wszelkich zbędnych dodatków. Elementem znakomicie poprawiającym ergonomię jest regulowany (uchylny) panel sterujący. Duży plus – dzięki temu urządzenie można swobodnie obsługiwać - nawet gdy zostanie umieszczone pod biurkiem.

Krótki wielojęzyczny manual, oraz obrazkowa instrukcja umieszczona wewnątrz drukarki jednoznacznie informują o kolejnych krokach niezbędnych do uruchomienia. Po rozpakowaniu i usunięciu zabezpieczeń drukarkę podłączamy do prądu.


 1. Pierwszą czynnością powinno być skopiowanie zadrukowanej kartki.
 2. Następny krok to podłączenie do komputera za pomocą dołączonego kabla USB.
 3. Uruchamiamy płytę instalacyjną, aby po kilkunastu minutach cieszyć się kolorowym wydrukiem.
 4. W trakcie instalacji pozostaje nam do wyboru metoda komunikacji: kabel USB, kabel sieciowy lub WiFi.

Na koniec uruchamiamy usługę ePrint dzięki której możliwe będzie zdalne drukowanie. W tym celu za pomocą przeglądarki łączymy się z drukarką, wypełniamy formularz rejestracyjny i nadajemy drukarce unikalny adres email (np. mojadrukarka@hpeprint.com). Drukarka jest gotowa do działania.

Prosta, intuicyjna obsługa

Zaskakująco lakoniczna instrukcja obsługi w praktyce okazuje się całkowicie wystarczająca. Ograniczona liczba klawiszy funkcyjnych i ich czytelne oznakowanie sprawia, że zaglądanie do instrukcji jest całkowicie zbędne. Kopiowanie dokumentów odbywa się poprzez umieszczenie w górnym podajniku zadrukowanej kartki papieru i naciśnięcie odpowiedniego przycisku kolor/czarno biały. Dokument można oczywiście również umieścić bezpośrednio w skanerze. Zarówno wydruki jak i skanowanie z dowolnego komputera podłączonego do sieci odbywają się bez zbędnych opóźnień. Warto przy tym zaznaczyć, że poziom hałasu nie jest uciążliwy.

Jakość druku

Efekt kopiowania wydruku z drukarki atramentowej sprawia wrażenie lepszego od oryginału (!). Zaskakująco dobrze wypada również skopiowane zdjęcie, choć należy podkreślić, że jest to drukarka przeznaczona do zadań biurowych. Wydruki wykonywane bezpośrednio z aplikacji (Word, Excel, Power Point) powinny zaspokoić najbardziej wymagających. Ostre krawędzie, brak szumów i dobrze nasycone kolory. 

Funkcja semi dupleks umożliwia zadrukowanie obu stron kartki – w tym wypadku niezbędna jest asysta użytkownika, który po wydrukowaniu stron parzystych musi powtórnie włożyć je do podajnika.

Drukuj mailem

Jedną z ciekawszych funkcji najnowszego lasera HP jest ePrint, która umożliwia wysłanie do drukarki polecenia drukowania z dowolnego urządzenia za pomocą maila. Znakomicie ułatwia to pracę oraz faktycznie uniezależnia drukowanie od faktycznego przebywania w biurze. Jest to tym bardziej ważne dla małej firmy, gdyż często w warunkach polskich są to faktycznie organizmy kilkuosobowe. Tym samym trudno liczyć na asystentkę, której zadaniem jest odbieranie maili i drukowanie załączników. HP daje tu automatyzację i mobilność zlecenia druku jednocześnie.

ePrint z urządzeń mobilnych

Zdalne drukowanie na HP LaserJet Pro 100 Color MFP M175nw oznacza też, że wysyłając zadanie do drukarki mailem można to uczynnić również z urządzeń mobilnych typu smartfon czy tablet. Tutaj (wreszcie) uproszczono wszystko do granic zdefiniowanych potrzebami pracy. Wystarczy wysłać maila z załącznikiem (np. JPEG) czydokumenty: PDF, Microsoft Word i PowerPoint.Po około 1 minucie pojawił się wydruk. Oczywistością wynikającą z bezpieczeństwa, jest możliwość zdefiniowania adresów autoryzowanych do żądania wydruku.

Narzędzie firmy HP automatycznie informuje nas mailem, że usługa ePrint została aktywowana. Jako właściciel konta drukarki, możemy sprawdzić status zadania drukowania na stronie HP ePrint center; HP zresztą lojalnie nas uprzedza, że wykonanie zadania może być opóźnione z uwagi na czas dostawy maila.

Reasumując:

Funkcja ePrint doskonale sprawdzi się w małych firmach gdzie ułatwi wirtualne korzystanie z całkiem realnego urządzenia drukującego. Tutaj ukłon w stronę mobilnych urządzeń firmy z Cupertino. ePrint można wykorzystać zlecając wydruk również z iPada czy iPhone’a. Dotychczas było to trochę trudniejsze. Jedynym mankamentem drukowania za pośrednictwem HP ePrintmoże być fakt, że oryginalne pliki xls, drukarka obsługuje dopiero po ich wklejeniu do dokumentów tekstowych.

Podsumowanie

HP LaserJet Pro 100 Color MFP M175nw to urządzenie, które sprawdzi się w małym biurze. Szybka, a przy tym cicha praca to główne zalety drukarki. Również jakość wydruku powinna zaspokoić oczekiwania stawiane drukarkom biznesowym.

Co nam się podoba:

 • Cena (ok. 1000 zł)
 • Prosta obsługa
 • Jakość wydruków
 • Cicha praca
 • funkcja ePrint

Czego brakuje?

 • Pełnego dupleksu

 

 


 

UWAGA KONKURS!

Każda osoba, która nadeśle propozycję twórczego, usprawniającego pracę w małej firmie wykorzystania funkcji ePrint ma szansę na zdobycie opisywanego urządzenia. 

Zasady konkursu:

1. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: „W jaki sposób technologia HP ePrint może wspomagać mały i średni biznes”

2. Krótki i zwięzły opis proponowanego zastosowania usługi ePrint należy przesłać na adres konkurs@komputerwfirmie.org 

3. W treści maila podaj również swoje dane:

 • Imię i Nazwisko / Firma
 • Adres email w celu weryfikacji zwycięzcy
 • Adres korespondencyjny, na który zostanie wysłana nagroda

4. Zgłoszenia pozbawione, któregoś z powyższych elementów nie biorą udziału w konkursie.

5. Zwycięzcę konkursu wybierze HP Polska sp. z o.o. spośród 10 uczestników konkursu, którzy zdaniem redakcji Komputerwfirmie.org przedstawią najciekawszy pomysł na to, jak technologia ePrint może wspomagać mały i średni biznes.

6. Konkurs trwa od 26 września, do najbliższego poniedziałku  10 października, do godziny 17:00. Wyniki zostaną ogłoszone w kolejnym tygodniu

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej