Strona główna / Maszyneria / Wielki serwer dla małych firm
niedziela 21 październik 2007 | Torsten Gustaffson
Wielki serwer dla małych firm
Firma Embedos, polski producent zintegrowanych serwerów sieciowych, obala mit, że profesjonalne rozwiązania serwerowe są dostępne wyłącznie dla korporacji. Nowy serwer - ethernus 2 smb - party na komponentach Intela - przeznaczony jest do pracy w sieciach komputerowych małych i średnich firm składających się z 25 - 50 komputerów.
Tagi: intel, serwer, procesor, msp,
Serwero-router

ethernus 2 smb to serwero-router przygotowany do obsługi technologii Intel vPro, której kluczowymi zaletami są: możliwość zdalnego zarządzania, zwiększone bezpieczeństwo i energooszczędność. System operacyjny ethernusa 2 - embedOS 2.0 zbudowany w oparciu o autorską dystrybucję systemu Linux uzupełnia technologię vPro®, rozwijając jej założenia w warstwie aplikacji użytkowych. W rezultacie ethernus 2 smb może pełnić wszystkie funkcje wymagane w nowoczesnym biznesie i jest gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka – administrator otrzymuje gotowe narzędzie bez konieczności żmudnej konfiguracji. Serwer firmy Embedos jest urządzeniem wolnostojącym (obudowa mini tower–cube), co w przypadku małych i średnich firm jest bardzo ważne, ponieważ zazwyczaj nie dysponują one szafą rackową czy profesjonalną serwerownią.
ethernus 2 smb: wszystko w jednym

ethernus 2 smb to kompletne rozwiązanie programowo – sprzętowe, które łączy funkcje zaawansowanego routera i wielu serwerów. Wyposażony został w dwurdzeniowy procesor Intel XEON, 2 GB pamięci RAM oraz 3 kieszenie na dodatkowe dyski SATA. Możliwość podłączenia dwóch łączy internetowych pozwala wydajnie zarządzać połączeniem z Internetem. Pełne bezpieczeństwo firmowych danych zapewniają różne rodzaje backupu (pełny, przyrostowy, różnicowy, jednostkowy) wykonywane na żądanie lub zgodnie z ustalonym harmonogramem. Backup danych chroni informacje przed utratą (np. w wyniku awarii czy przypadkowego skasowania). Serwer firmy Embedos posiada również wbudowany firewall z możliwością filtrowania ruchu m.in. w warstwie 7 i serwer VPN umożliwiający bezpieczne zdalne połączenie pracowników z zasobami sieci lokalnej w firmie (np. wewnętrzny CRM) oraz połączenie kilku sieci lokalnych w jedną, jeśli firma ma kilka lokalizacji i chciałaby bezpiecznie wymieniać informacje pomiędzy nimi.

Serwer specjalnie dla średniej firmy

Serwer firmy Embedos to wszystko czego potrzebuje średnia firma. ethernus 2 smb może pracować jako serwer WWW, serwer poczty z dostępem Webmail, ochroną antyspamową i antywirusową oraz potężnym systemem filtrów pocztowych oraz jako stabilny serwer SQL. Liczne funkcje sieciowe pozwalają wydajnie skonfigurować sieć lokalną, nadawać prawa dostępu do Internetu dla poszczególnych komputerów, monitorować ruch na łączach czy blokować dostęp do określonych serwisów WWW. Nie bez znaczenia jest również możliwość zdalnego zarządzania urządzeniem. Oznacza to, że administrator może bez problemu np. tworzyć konta dla nowych użytkowników czy nadawać hasła nawet, gdy przebywa poza firmą. Administrowanie ethernusem 2 smb odbywa się za pomocą polskojęzycznego panelu administracyjnego zarządzanego poprzez przeglądarkę WWW.

ethernus 2 a konkurencja

Serwer firmy Embedos wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim systemem licencjonowania, który dotyczy serwera, a nie kont użytkowników. Oznacza to, że za konta tworzone dla użytkowników nie trzeba dodatkowo dopłacać. Nie trzeba także dopłacać za oprogramowanie, sprzęt czy instalację systemu – to wszystko jest gotowe do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka (podłącz i używaj).

Funkcjonalności serwero-routera można lepiej poznać korzystając z udostępnionego przez producenta  panelu testowego.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Wymiary

285x235x385 [mm]

Waga

ca 12 [kg]

Płyta główna

Chipset Intel® Q965

Procesor

Intel XEON 3040 (1,86 GHz)

Pamięć RAM

2 [GB]

Zasilanie

400 [W] ,230 [V], 50 [Hz]

Temperatura pracy

10°C40 °C

Zalecana grupa robocza

25-50 komputerów

Interfejs LAN

1x Gigabit Ethernet (RJ-45) (zintegrowany)

Interfejs WAN

2x Gigabit Ethernet  (Intel® PRO/1000 GT)

USB

4xUSB 2.0

LPT

1x

Obsługiwane dyski twarde (kieszeń)

3x SATA (3,5”)

RAID

0, 1, 0+1, 5

System operacyjny

embedOS 2.0

Aktualizacja oprogramowania

12 miesięcy

Gwarancja sprzętowa

24 miesiące

Dostępność i ceny

Podstawowa wersja ethernusa 2 smb dostępna jest w cenie 7 995 PLN netto. Istnieje również możliwość zakupu urządzenia wraz z pakietem wdrożeniowym obejmującym instalację, konfigurację oraz szkolenie dla administratora sieci. Producent oferuje także usługi, które wykupić można w zależności od potrzeb: 4 pakiety wsparcia technicznego (Standard, Silver, Gold lub Platinum), pakiet bezpieczeństwa czy usługę DDNS (dynamiczny DNS, który umożliwia uruchomienie strony www lub VPN tam, gdzie dostępny jest wyłącznie zmienny adres IP).

Embedos

Embedos polski producent nowej klasy urządzeń przeznaczonych do pracy w sieciach komputerowych małych, średnich i dużych firm, którego celem jest dostarczane firmom oraz instytucjom administracji publicznej gotowych i łatwych w obsłudze serwerów, z których korzystanie było dotychczas zarezerwowane jedynie dla odbiorców dysponujących bardzo dużym budżetem. Podczas Międzynarodowych Targów Intertelecom 2006 serwer ethernus został nagrodzony Złotym Medalem oraz zdobył Honorowy Puchar za najlepszy polski produkt. Serwer był również prezentowany na targach CeBIT 2006 w Hanowerze oraz uzyskał nominację do Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. W 2007 roku najnowszy produkt Embedosa - oprogramowanie dla zintegrowanego serwera ethernus 2 – został odznaczony Złotym Laurem INFOTELA w kategorii „elementy systemów”.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej