Strona główna / Maszyneria / Iomega do maca
piątek 18 listopad 2011 | Jan Petersen
Iomega do maca
Nowa gama mobilnych i stacjonarnych dysków do Iomega eGo Mac Edition, Iomega Helium oraz Iomega Mac Companion to urządzenia fabrycznie sformatowane w systemie HFS+ i gotowe do pracy po wyjęciu z pudełka.

Mobilnie
Dyski Iomega eGo Mac Edition o pojemnościach 500GB i 1TB zostały wyposażone w dwa porty FireWire 800 i jeden port USB 2.0 w celu zapewnienia wygody i najwyższej wydajności. Iomega eGo Mac Edition wykorzystuje obudowę wykonaną w technologii Drop Guard, która chroni dane nawet przy upadku z wysokości ponad 2 metrów. Dyski Iomega eGo Mac Edition nie wymagają zewnętrznego zasilania i są wyposażone w trzy kable: USB 2.0, FireWire 800 i adapter FireWire 800-FireWire 400. Dyski Iomega Helium o pojemnościach 500GB i 1TB wyposażone są w jeden port USB 2.0 i odporną aluminiową obudowę chroniącą dysk przed utratą danych w razie upadku. Urządzenia Iomega Helium nie wymagają zewnętrznego zasilania i są wyposażone w kabel USB 2.0.

Desk
Dysk biurkowy Iomega Mac Companion formatu 3,5 cala o pojemności 2TB lub 3 TB wykorzystuje dyski o prędkości 7200 obr./min. i z powodzeniem mieści się na podstawie komputera Apple iMac lub monitora Apple. Dysk wyposażony jest w dwa gniazda FireWire 800, jedno USB 2.0 i hub z dwoma gniazdami USB 2.0, dzięki któremu można podłączyć drukarkę lub inne urządzenia peryferyjne. Iomega Mac Companion nie wymaga zakupu dodatkowych kabli – w zestawie znajduje się jeden kable FireWire 800, jeden USB 2.0 i jeden adapter FireWire 400-800.  Z wielu funkcji dostępnych w nowych dyskach rodziny Mac Companion użytkownikom na pewno spodoba się jedyny w swoim rodzaju port USB wysokiej mocy do ładowania iPadów, iPhonów lub iPodów. Gniazdo do ładowania urządzeń zewnętrznych charakteryzuje się prądem ładowania 2,1 A, co ułatwia ładowanie iPadów lub innych urządzeń przenośnych firmy Apple. Iomega Mac Companion jest jedynym markowym dyskiem biurkowym HFS+ zawierającym port ładowania wysokiej mocy i hub z dwoma gniazdami USB 2.0.

Trzy dyski plus soft tworzą kompletne rozwiązanie
W przeciwieństwie do konkurencyjnych dysków, nowe eGo Mac Edition, a także Iomega Helium i  Mac Companion wykorzystują narzędzia do lokalnej i sieciowej archiwizacji oraz mechanizmy szyfrowania i ochronę antywirusową:

  • 256-bitowe szyfrowanie AES chroni pliki przed niepowołanym dostępem.
  • Pakiet oprogramowania Iomega Protection Suite:

o    Iomega QuikProtect do planowanej archiwizacji na poziomie plików.
o    MozyHome Online Backup do archiwizacji w Internecie do 2 GB danych.
o    Bezpłatna 12-miesięczna subskrypcja oprogramowania Trend Micro Smart Surfing for Mac pozwala użytkownikom dokonywać zakupów, przelewów i surfować nie narażając się na ataki internetowe i kradzież danych.

Dostępność i gwarancja
Dyski Iomega eGo Mac Edition oraz Iomega Helium dostępne są na rynku polskim w dwóch pojemnościach: 500GB oraz 1TB. Natomiast dyski Iomega Mac Companion dostępne są pojemnościach: 2TB oraz 3TB. Iomega Mac Companion i Iomega Helium dostępne są w sklepach Apple. Iomega eGo Mac Edition dostępny jest w sklepach Apple od listopada 2011 r. Wszystkie trzy dyski chronione są trzyletnią gwarancją po rejestracji produktu.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej