Strona główna / Maszyneria / Mini projektor LED z gniazdem dla iPhona
wtorek 24 styczeń 2012 | Jan Petersen/BenQ
Mini projektor LED z gniazdem dla iPhona
BenQ zaprezentował nową wersję mini projektora Joybee GP2. Projektor korzysta z technologii 3LED, wyświetla obraz w rozdzielczości 720p, ma jasność 200 ANSI lumenów - dwukrotnie większą jasność, niż poprzedni model GP1. Ma również uniwersalne gniazdo podłączeniowe (do iPhona / iPoda) oraz komputerów typu tablet przez złącze HDMI),wbudowany czytnik kart SD, czytnik USB, może przesyłać dane z komputera z prędkością do2GB oraz posiada dwa głośniki o mocy 2W każdy.

Co więcej, Joybee GP2 wyposażony jestw opcjonalny zestaw akumulatorów, który pozwala na pracę projektora do trzech godzin przyjasności obrazu do 100 ANSI lumenów (1 godzinę przy pełnej jasności). Najnowszy projektor firmy BenQ jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów na superprzenośne urządzenia projekcyjne, możliwe do wykorzystania w dowolnych warunkach i otoczeniu. Mieszczący się na dłoni Joybee GP2 waży zaledwie 565g, zmieści się więc wkieszeni, jest łatwy do przenoszenia i oferuje swojemu użytkownikowi szereg cech i zaawansowanych funkcji, dostępnych dotychczas tylko w projektorach stacjonarnych.

  • Wbudowana stacja dokująca obsługuje iPhone/iPod oraz wiele innych kompatybilnychurządzeń. Projektor ma wbudowany czytnik USB, dzięki czemu łatwo go podłączyć doszeregu obecnie stosowanych aplikacji multimedialnych tj. oglądanie filmów, zdjęć, konsoli dogier, a także urządzeń pamięci masowych tj. zewnętrznych napędów HDD, aparatów cyfrowych, palmtopów, osobistych urządzeń multimedialnych tj: iPod, iPhone, smartphone, czy komputer osobisty. Obraz o przekątnej 160 cali (400cm), małe gabaryty oraz wysokiej jakości dźwięk, zapewniają możliwość dobrej zabawy multimedialnej w domu i profesjonalne wykorzystanie w prezentacjach w zastosowaniach biznesowych.
  • Projektor wykonany został wykonany w technologii 3LED – z trzema diodami odpowiadającymi za każdą składową koloru RGB.  Co więcej, jakości obrazu w systemie NTSC – 120% pozwala na uzyskanie obrazu, bardzo jasnego z prawdziwą głębią koloru. W porównaniu do nasycenia w systemie NTSC tradycyjnych projektorów na poziomie 55 – 80%, możliwości, jakie daje Joybee są znacznie większe.
  • Projektor zapewnia jasność na poziomie 200ANSI lumenów. Rozdzielczość podstawowa w jakiej pracuje urządzenie to HD Ready – 720p, istnieje także możliwość pracy w kompatybilnych rozdzielczościach od VGA(640 x 480) do SXGA(1280 x 1024). Jest też zgodne ze standardem HDTV do 1080i i obsługuje systemy telewizyjne PAL, SECAM oraz NTSC w formacie 4:3 lub 16:9 z regulowanych zoomem cyfrowym. Diody zapewniają czas bezawaryjnej pracy przez 20.000 godzin. Wbudowany dwa głośniki o mocy 2W pozwalają na dobrej jakości odsłuch multimedialnych aplikacji. BenQ Joybee GP2 to nowy trend i możliwości wykorzystania projektorów multimedialnych jakich nie oferował żaden z dotychczas stosowanych projektorów stacjonarnych. Dla użytkowników domowych to nowy wymiar cyfrowej rozrywki w domu, możliwość oglądania filmów DVD, czy korzystania z komputera i konsol do gier bez konieczności instalowania projektora.

Co więcej, małe wymiary pozwalają na zabranie urządzenia w podróż na wakacje, czy wyjazd weekendowy. Dla osób zajmujących się fotografią, projektantów wnętrz, agencji mieszkaniowych i reklamowych, Joybee to ogromne możliwości prezentowania projektów, zdjęć bezpośrednio u Klienta, bez konieczności przenoszenia dużego i niewygodnego projektora stacjonarnego.

  • BenQ Joybee GP2 dołącza do grupy innych nowoczesnych urządzeń multimedialnych uzupełniając ich możliwościo nowe funkcje i możliwości. Stanowi on przełom w cyfrowym świecie cyfrowych technologii tak jak to miało miejsce przy wprowadzeniu na rynek takich urządzeń jak: iPod, iPhone i inteligentnych telefonów komórkowych – smartphonów. Joybee GP2, choć bardzo małych wymiarów, pozwala na podłączenie wszystkich obecnie stosowanych urządzeń takich jak komputer PC – port D-Sub, urządzeń audio wideo przez porty kompozytowe i komponent. Istnieje także możliwość podłączenia dźwięku stereo do projektora lub podłączenia zewnętrznego zestawu audio HIFI dla wysokiej jakości doznań audio. Co więcej, projektor posiada wbudowany czytnik USB, który pozwala na bezpośrednią współpracę z kompatybilnymi urządzeniami tj. odtwarzacze DVD, odtwarzacze multimedialne, aparaty cyfrowe, konsole i wiele innych. Dane mogą być transmitowane z prędkością do 2GB/s.
  • Projektor Joybee GP2 będzie dostępny w Polsce na początku lutego 2012 roku w sugerowanej cenie detalicznej 2.399 z VAT. Gwarancja 36 miesięcy w systemie  door-to-door.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej