Strona główna / Maszyneria / Nowy smartfon: Panasonic ELUGA
czwartek 23 luty 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Nowy smartfon: Panasonic ELUGA
Nazwa modelu ELUGA, pochodzi od angielskiego wyrażenia “elegant user-oriented gateway”. To pierwszy model z serii smartfonów Panasonic zaprojektowanych dla wymagających użytkowników, którzy poszukują ultra smukłych, a jednocześnie zaawansowanych technologicznie urządzeń. Telefon waży zaledwie 103 gramy, co czyni go jednym z najlżejszych telefonów z systemem Android dostępnych w Europie.

Panasonic postawił sobie za cel sprzedanie 1,5 miliona sztuk smarftonów w Europie w kolejnym roku rozliczeniowym (od 1 kwietnia 2012 do 31 marca 2013) w ramach ogłoszonej niedawno strategii rozwoju segmentu telefonów komórkowych obejmującej sprzedaż 15 milionów sztuk smartfonów na rynkach zagranicznych do końca roku rozliczeniowego 2015 (31 marca 2016).

Panasonic jest jednym z największych dostawców telefonów komórkowych na rynku japońskim. W Europie popyt na telefony komórkowe, a w szczególności na smartfony, wzrasta i dojrzewa. Według nas na rynku brakuje jednak oferty urządzeń, które z powodzeniem łączyłyby piękno, wysokiej klasy rozwiązania inżynieryjne oraz najbardziej zaawansowane technologie wpływające na poprawę jakości życia” – powiedział Laurent Abadie z Panasonic Europe.

Tech Panasonic ELUGA

  • Supersmukły telefon o  wymiarach 123mm x 62mm x 7,8mm .
  • Międzynarodowy standard IP57, w zakresie odporności na kurz i wodę. Obudowa telefonu zachowuje wodoszczelność do głębokości 1 metra przy  czasie zanurzenia do 30 minut. Nie przepuszcza także cząsteczek kurzu i pyłu o wielkości od 75 mikrometrów dzięki czemu telefon może przebywać w takim środowisku nawet do ośmiu godzin.
  • NFC (Near-field communication), czyli technologia komunikacji bezprzewodowej obejmująca również płatności zbliżeniowe.
  • 4,3-calowy pojemnościowy ekran OLED QHD o rozdzielczości 960x540 i jednym z największych współczynników proporcji ekranu do obudowy.
  • Technologia „Swipe and Share” – pozwala użytkownikom na bezprzewodowe przenoszenie zdjęć z telefonu na ekran telewizora lub do usług oferowanych w chmurze Pozwala także na transmisję filmu z telefonu na telewizor. Dodatkowo aplikacja VIERA Remote App pozwala na używanie telefonu jako pilota do innych urządzeń elektronicznych takich jak telewizory Smart VIERA, odtwarzacze Blu-ray czy zestawy kina domowego.
  • 8-megapikselowy aparat z autofokusem oraz 8GB wbudowanej pamięci.
  • Dwurdzeniowy procesor 1GHz (OMAP4430), system Android Gingerbread (wersja 2.3.5) z możliwością późniejszej aktualizacji do wersji Ice Cream Sandwich.

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej