Strona główna / Maszyneria / Kupuj na zapas! ... przez Internet
poniedziałek 26 listopad 2007 | Robert Kamiński
Kupuj na zapas! ... przez Internet
Parafrazując prawa Murphy’ego jeżeli coś może się zużyć  - zużyje się na pewno (w najmniej odpowiednim momencie), bowiem prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest odwrotnie proporcjonalne do stopnia, w jakim jest ono pożądane.
Tagi: drukarka, toner, hp, samsung,

Zasada sprawdza się znakomicie zwłaszcza w przypadku materiałów eksploatacyjnych, gdyż toner i atrament kończą się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie. Ratunku szuka się zazwyczaj w jednej z dużych sieci z elektroniką jak Media Markt, Saturn czy ElectroWorld, bo „najbliżej i w dużym sklepie jest najtaniej”. Tymczasem ceny w sklepach internetowych są znacząco niższe. Zatem, aby nie przepłacać warto najpierw sprawdzić teren, najlepiej porównując ceny w jednym z kilku działających serwisów internetowych, takich jak www.ceneo.pl czy www.skapiec.pl

Górą Internet

Przy okazji wymiany tonerów w naszej redakcyjnej drukarce postanowiliśmy sprawdzić gdzie najkorzystniej można zaopatrzyć się w materiały eksploatacyjne. Jako urządzenia referencyjne wzięliśmy pod lupę najbardziej popularne kolorowe drukarki laserowe: Hewlett-Packard Color Laser Jet serii 1600 i Samsung CLP-300. Nasz rekonesans rozpoczęliśmy od wizyty w hipermarkecie Media Markt. Ceny tonerów kolorowych przedstawiały się następująco: Samsung 179 zł za jeden toner kolorowy i 209 zł za toner czarny, Hewlett Packard 299 zł za sztukę. Zajrzeliśmy do internetu -  w sklepie www.komputronik.pl toner czarny do drukarki HP kosztuje 243 zł, zaś kolorowy 264 zł. W przypadku drukarki Samsunga toner czarny kosztuje 189 zł, zaś kolorowy 145 zł. Cały zestaw tonerów do drukarki Samsunga to wydatek 479 zł.

Podsumujmy zatem: uwzględniając koszt dostawy różnica na korzyść sklepu internetowego wynosi w przypadku drukarki Hewlett Packard 152 zł. W przypadku Samsunga różnica to 113 zł, ale w przypadku zakupu całego zestawu to aż 258 zł!

Drukarka za darmo

Niestety - nie ma róży bez kolców – chcąc zaoszczędzić musimy wziąć pod uwagę czas realizacji zamówienia w sklepie internetowym. Standardowo to 2-3 dni, zatem trzeba być przewidującym i zamówić towar zanim zadziała zasada Murphy’ego. Chyba jednak warto kupować na zapas, bo przy zakupie przez internet 3 tonerów czwarty otrzymujemy nieomal „za darmo” bo tyle wynosi różnica w cenie w porównaniu do hipermarketów. Zwłaszcza, że mamy listopad – tradycyjny miesiąc „robienia kosztów” w firmach. A przy kilkukrotnych wymianach toneru przez rok zaoszczędzimy na nową drukarkę!

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej